Ogrody w Polsce

Ogród Botaniczny w Lublinie

Ogród Botaniczny w Lublinie został założony w 1965r. Jest malowniczo położony w dolinie rzeki Czechówki. Różnice wysokości wynoszą około 40 m, co daje możliwość doskonałej prezentacji roślin w Alpinarium.

Więcej ...

Ogród Botaniczny w Kielcach

Kielecki Ogród Botaniczny, to najmłodszy stażem Ogród Botaniczny w Polsce, chociaż sam proces od narodzenia się idei do pozyskania terenu i otwarcia – trwał 50 lat.

Więcej ...

Park Mużakowski

Park Mużakowski to obiekt transgraniczny polsko-niemiecki został wpisany listę UNESCO w 2004 roku. Największy park krajobrazowy Europy, o powierzchni ponad 700 ha.

Więcej ...

Park i Pałac w Pszczynie

Park Zamkowy zajmuje ok. 48 ha. Jest to park krajobrazowy, tzw. angielski. Pośrodku znajduje się rozległa polana, a dalej widoczne są stawy na rzece Pszczynce i wzgórza w północnej części parku.
W XIX w. parku pojawiły się wszystkie charakterystyczne dla tego typu założeń elementy: rozległe otwarcia widokowe, malownicze skupiska drzew i krzewów, liczne rozlewiska i stawy z wysepkami i łukowatymi mostkami.

Więcej ...

Park przy pałacu Zamoyskich w Kozłówce

Pałac w Kozłówce, to późnobarokowa rezydencja magnackich rodów Bielińskich i Zamoyskich, znajdująca się w małej miejscowości Kozłówka w województwie lubelskim, otoczony pięknie utrzymanym parkiem.

Więcej ...

Ogród Łazienki Królewskie w Warszawie

Powierzchnia dzisiejszych Ogrodów Łazienkowskich wynosi 76 hektarów, na które składają się ukształtowane w różnych latach, zróżnicowane pod względem stylistycznym, trzy ogrody: XVIII-wieczny Ogród Królewski, XIX-wieczny Ogród Romantyczny i XX-wieczny Ogród Modernistyczny.

Więcej ...