Ogrody w Polsce

Kwitnące azalie w Mosznej

Zamek w Mosznej przypomina budowlę z filmów Disneya – ma 99 wież i 365 pomieszczeń. Zamek otacza piękny park. Najlepiej przyjechać tu wiosną kiedy kwitnie olbrzymia kolekcja azalii i rododendronów.

Więcej ...

Kamieniec Ząbkowicki – pałac i park Marianny Orańskiej

Marianna Orańska, królewna niderlandzka, w Kamieńcu Ząbkowickim zdecydowała wybudować letnią rezydencję. Zatrudniła architekta Karla Friedricha Schinkla, aby zaprojektował pałac, zaś ogród zaprojektował Peter Joseph Lenné, jako park krajobrazowy. Powstała rezydencja kosztowała równowartość 3 ton złota!

Więcej ...

Kapias – Ogrody do zwiedzania

Ogrody pokazowe KAPIAS powstawały od 1979 roku i były inicjatywą właś­ci­ciela szkółki Bro­nisława Kapiasa. Każdy znajdzie tutaj mnóstwo inspiracji do wykorzystania we własnym wnętrzu ogrodowym i o każdej porze roku.

Więcej ...

Park i zamek Działyńskich w Gołuchowie

Park krajobrazowy w stylu angielskim wokół zamku w Gołuchowie, powstał w drugiej połowie XIX wieku. Jego twórcami są hrabina Izabella Działyńska z książąt Czartoryskich, hrabia Jan Działyński oraz zatrudniony przez nich ogrodnik Adam Kubaszewski.

Więcej ...

Ogród Botaniczny w Krakowie

Założony w 1783 roku Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego jest obecnie najstarszym tego typu obiektem w Polsce. Powstały z inicjatywy Komisji Edukacji Narodowej jako zakład pomocniczy katedry chemii i historii naturalnej.

Więcej ...

Ogród Botaniczny w Lublinie

Ogród Botaniczny w Lublinie został założony w 1965r. Jest malowniczo położony w dolinie rzeki Czechówki. Różnice wysokości wynoszą około 40 m, co daje możliwość doskonałej prezentacji roślin w Alpinarium.

Więcej ...