Ogrody w Polsce

AFLOPARK – nowy ogród w Pabianicach

Aflopark to prywatny ogród – park założony w 2019 r. przez Grażynę i Andrzeja Furmanów na niemal pięciohektarowej posiadłości przylegającej do trasy Pabianice – Łódź i cały czas powiększany.

Więcej ...

Radków – Ogród pokazowy szkółki Grochowscy

Ogród z widokiem na Góry Stołowe, w którym zawsze coś kwitnie. Pierwsze są forsycje, potem narcyzy, tulipany, czosnki. Później nadchodzi czas królewskich róż i dostojnych traw – miskantów, prosa, laseczniczy, która potrafi wyrosnąć na wysokość nawet czterech metrów.

Więcej ...

Ogród pokazowy szkółki Szmit w Pęchęcinie

Ogród pokazowy mieści się przy Szkółce Szmit oraz przy centrum ogrodniczym. Został założony w 1982 roku. Obecnie zajmuje 2,5 ha powierzchni. Jest jedną z największych prywatnych kolekcji roślin w Europie.

Więcej ...

Bolestraszyce – Arboretum

Historyczne założenie w Bolestraszycach obejmuje park i dwór, w którym w połowie XIX w. mieszkał i tworzył Piotr Michałowski. Znajdziemy tu kolekcje starych odmian jabłoni i dereni oraz kolekcje roślin zagrożonych, wodnych, wrzosowatych i wiele, wiele innych.

Więcej ...

Ogrody Hortulus Spectabilis

Centralnym punktem Ogrodu Hortulus Spectabilis jest największy na świecie labirynt grabowy, który powstał z 18 tysięcy sztuk sadzonek i zajmuje powierzchnię 1 ha. W jego sercu umieszczono 20 m wysokości wieżę widokową.

Więcej ...

Hortulus w Dobrzycy – Ogrody Tematyczne

To jedna z atrakcji Pomorza Zachodniego. Wielu gości przybywa tu latem z pobliskiego Koszalina, Kołobrzegu i innych miejscowości wybrzeża Bałtyku, gdzie spędzają urlop.

Więcej ...