Kuchnia

Róże karnawałowe – przepis

To niezwykle efektowny deser przygotowany z jabłek i ciasta francuskiego, który można serwować w Tłusty Czwartek, jako alternatywa dla pączków z różą, faworków, oponek. Wiola Maciejewska pokazuje jak to zrobić i zaprasza na stronie FB PTR.

Więcej ...

Tort Różany

Tort to ciasto niezwykłe i tak jak róża towarzyszy wszystkim najważniejszym momentom w życiu człowieka

Więcej ...

Ciasta, ciasteczka, babeczki …

Słodkości w różnej postaci, jako małe kęsy większej całości, albo samodzielne desery zawsze stanowią dużą część bufetu każdej imprezy.

Więcej ...

Zdrowie

Rosa rugosa

Płatki kwiatów służą do robienia dżemu. Wciera się je w miskę, najlepiej z kamienia, i dodaje się trochę cukru. Pod koniec zacieru należy podać małą łyżkę soku z cytryny. Nie trzeba gotować lub podgrzewać gotowego dżemu. Płatki zawierają naturalne substancje bakteriobójcze i grzybobójcze.

Więcej ...

Lecznicze działanie róży

Płatki i kwiaty róży mają wysoką zawartość korzystnie działających substancji, dlatego znajdują szerokie zastosowanie zarówno w farmacji jak i w kosmetyce.

Więcej ...

Woda różana

Woda różana jest produktem, o którego bogatych właściwościach wiedzieli doskonale najpierw mieszkańcy Persji, a dzisiaj wiedzą już wszyscy.

Więcej ...

Uroda

Róża w kosmetyce – woda różana i olejek różany

W kosmetyce wykorzystywane są płatki róż stulistnych i  damasceńskich, większość kwitnących tylko raz (róże letnie), przez kilka tygodni, na przełomie czerwca …

Więcej ...