Aktualności

RÓŻANY WEEKEND W AFLOPARKU w Pabianicach 24—25 lipca 2021 r.

AFLOPARK to nowy ogród w Pabianicach, otwarty w czerwcu 2020 r. Zajmuje teren ponad 5 ha. Składa się z dwóch części i łączy dwa ogrody – mniejszy, o pow. 0,8 ha w Ksawerowie i większy o pow. ok. 4 ha w Pabianicach.

Więcej ...

Wyniki Profesjonalnego Konkursu Różanego w Końskowoli

W dniu 11 lipca 2021 r. w Końskowoli, odbył się Profesjonalny Konkurs Różany, zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Różane i Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli.

Więcej ...

Spotkanie PTR z nestorem szkółkarstwa – Lucjanem Kurowskim

Pan Lucjan Kurowski, to postać bardzo zasłużona dla polskiego szkółkarstwa i hodowli róż. Był inicjatorem wielu wydarzeń, dzięki którym szkółkarstwo polskie ma tak mocną pozycję w świecie.

Więcej ...

24. Święto Róż w Końskowoli

W minioną niedzielę, 11 lipca 2021 roku, członkowie PTR mieli przyjemność uczestniczyć w XXIV Święcie Róż w Końskowoli. W imprezie tej brało udział całe miasto, wszak to miejscowość z długą tradycją uprawy róż, niemal zagłębie różane, w którym róże produkowane są dom w dom. Program imprezy był interesujący, ale zwłaszcza dwa punkty święta były najciekawsze, a więc chrzest nowej odmiany róży i konkurs różany.

Więcej ...

Program XXIV Święta Róż w Końskowoli

10-11 lipca 2021 r. w Końskowoli 24. Święto Róż.

Więcej ...

Róża ‘Księżna Izabela’ – chrzest 11 lipca 2021 r.

Księżna Izabela z Flemingów Czartoryska, patronka róży, której chrzest ma się odbyć w Końskowoli, w niedzielę 11 lipca 2021 r. o godz.13, była osobą niezwykle zasłużoną dla Końskowoli i innych miejscowości położonych w majątku Czartoryskich z Puław.

Więcej ...