Aktualności

Wiosna Poszukiwana!

W niedzielę 26 marca 2023r., o godzinie 12 i 14, zwiedzający Arboretum Kórnickie będą mieli możliwość wzięcia udziału w spacerze z pracownikiem ogrodu, który opowie o historii ogrodu, najwcześniej kwitnących roślinach oraz o innych ciekawostkach dendrologicznych.

Więcej ...

XIII Wystawa Tulipanów

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza w dniach 25 i 26 marca na XIII Wystawę Tulipanów. Zaprezentowane zostaną różnorodne odmiany tulipanów wyprodukowane w polskich gospodarstwach ogrodniczych. Wystawie będzie towarzyszył kiermasz kwiatowo-cebulowy.

Więcej ...

19 marca Ogród Botaniczny w Warszawie zaprasza

19 marca 2023r. godz.10 Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie rozpoczyna sezon wiosenny. Kurator kolekcji róż Dorota Szubierajska zaprasza o godz.13:30 na pokaz wiosennej pielęgnacji róż

Więcej ...

Dofinansowanie dla PTR

13 marca 2023r. zostały uroczyście podpisane przez Prezydenta Miasta Kutno umowy na realizację zadań z dziedziny kultury ze Stowarzyszeniami. Miło nam poinformować, że w tym gronie znalazło się też Polskie Towarzystwo Różane, które otrzyma wsparcie finansowe druku Rocznika “Róże” nr 7/2023 rok. Bardzo dziękujemy!

Więcej ...

Prezes PTR Bożena Matysiak nominacja Profesorska

Prezes Polskiego Towarzystwa Różanego Bożena Matysiak otrzymała nominację Profesorską – serdeczne gratulacje! Życzymy wielu kolejnych sukcesów naukowych.

Więcej ...

Dzień dobry Kutno, Dzień dobry TVN

Dzisiaj Kutno zakwitło kwiatami, gdyż do Miasta Róż w Dzień Kobiet zawitał TVN i realizował swój program Dzień Dobry TVN. Pogoda jest jak wszędzie indziej w Polsce – zima, lecz w Kutnie nastroje gorące, piękne kobiety i kwiaty.

Więcej ...