Aktualności

I Ty możesz zostać Mikołajem

W Kutnie – Mieście Róż Mikołajami zostały dzieci, ale każdy może zostać Mikołajem. Można obdarować swoich bliskich i znajomych sadzonkami róż zakupionymi w szkółkach różanych polecanych przez PTR. Życzymy pięknych róż w prezencie od św. Mikołaja!

Więcej ...

Parki Różane Belgii – wycieczka

W dniach 7-14 czerwca 2024r. planowana jest wycieczka, której tematem są Parki Różane Belgii … choć nie tylko, gdyż program jest bardzo bogaty. Organizatorem wycieczki jest Biuro Frater z Bydgoszczy, zaś opiekunem merytorycznym ze strony Polskiego Towarzystwa Różanego, będzie znana kolekcjonerka róż  i współwłaścicielka Narodowej Kolekcji Róż w Wyględach k. Warszawy Małgorzata Kralka.

Więcej ...

Święto Róży – 50 lat tradycji

W dniu 25 listopada 2023r. przedstawiciele Kutnowskiego Domu Kultury, reprezentujący Kutno – Miasto Róż, prezentowali  gościom Areny Krajobrazu podczas Targów Gardenia 2023 w Poznaniu, największe różane wydarzenie w Polsce pt. “Święto Róży – 50 lat tradycji”.

Więcej ...

Konkurs Florystyczny fascynator – Nagrody

Konkurs im. Kariny Maćkowiak “Florystyczny fascynator: Wolność w głowie, wolność na głowie”, który odbył się podczas Targów Ogrodniczych Gardenia 2023 w Poznaniu został rozstrzygnięty. Jury konkursowe wybrało zwycięskie fascynatory spośród 16 prac, które zgłoszono do konkursu.

Więcej ...

Konkurs „Mój Różany Balkon” – przedłużony

Polskie Towarzystwo Różane ogłosiło Konkurs na utwór literacki „Mój Różany Balkon”. Termin przyjmowania prac przedłużyliśmy do 30 listopada 2023 r. Wyniki ogłosimy w dniu 6 grudnia 2023r.
Zachęcamy wszystkich, którzy uprawiają róże w donicach na balkonach i tarasach do wzięcia udziału w Konkursie i opisania swoich doświadczeń.

Więcej ...

Floryści na Gardenii w Poznaniu

Stowarzyszenie Florystów Polskich po raz kolejny organizuje konkurs na florystyczny fascynator. “Wolność w głowie, wolność na głowie” – to temat konkursu w 2023 roku.

Więcej ...