Aktualności
Najpiękniej ukwiecone balkony Warszawy
W sobotę 14 września 2024r. odbył się finał 41. edycji Konkursu Warszawa w Kwiatach. W parku Agrykola podczas wielkiego kwietnego pikniku ogłoszono laureatów tegorocznej edycji plebiscytu. Mieszkańcy i zarządcy docenieni zostali za piękne, wielogatunkowe ukwiecenia, troskę o przyrodę i kompleksowe aranżacje zieleni wokół budynków.
47. Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach
W dniach 13-15 września 2024r. odbywa się 46. Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach. Skierniewice położone w centrum Polski są sceną imprezy z olbrzymią handlową strefą ogrodniczo-roślinną. Na najważniejszych ulicach miasta mają miejsce branżowe wydarzenia, liczne koncerty, potańcówki, parada, a głównym punktem Święta są Targi Zdrowej Żywności, gdzie o oprawę florystyczną zadbało Stowarzyszenie Florystów Polskich.
Florystyczna oprawa Święta Róży w Kutnie
Podczas 50. Święta Róży w Kutnie, które odbyło się w dniach 6-8 września 2024r. polscy floryści, których ekipa liczyła 65 osób, wykazali się olbrzymią kreatywnością i stworzyli prawdziwe dzieła sztuki, które były niezwykłą oprawą dla Święta Królowej Kwiatów.
Uroczysty Wieczór Jubileuszowy w Kutnie
W dniu 7 września 2024r w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbył się uroczysty Wieczór Różany, w którym uczestniczyli zaproszeni na 50. Święto Róży goście. Przybyli tłumnie, aby okazać swój szacunek i uznanie dla dokonań władz miasta Kutno oraz Kutnowskiego Domu Kultury.
Kwiaty i Ludzie – Wystawa
“Kwiaty i Ludzie” to tytuł wystawy, która towarzyszyła Ogólnopolskiej Wystawie Róż i 50. Świętu Róży w Kutnie. Autorką koncepcji wystawy jest Agnieszka Dąbrowska-Walczak, Kierownik Artystyczny w KDK, która od 34 lata uczestniczy w organizacji kutnowskich wystaw, zaś oprawą florystyczną zajął się Kacper Terka, Florysta Roku 2023.
50 Lat Wystaw Róż w Kutnie
Kutnowski Dom Kultury organizuje wystawy róż już od 50 lat. Historia rozpoczęła się w 1975 roku, gdy odbył się I Kutnowski Jarmark Różany z wystawą róż z plantacji Mieczysława Albińskiego oraz Bolesława i Henryka Wituszyńskich, kiedy Kutno było otoczone plantacjami różanymi i dzięki różom znane w całej Polsce.