Aktualności

Szkółka Rozaria zaprasza na zakupy

Szkółka Róż Rozaria Grzegorz i Katarzyna Stypuła z Końskowoli, jak co roku, prowadzi jesienną sprzedaż sadzonek.

Więcej ...

Jesienne sadzenie róż – Rosarium zaprasza na pokaz

Szkółka Rosarium z Radlińca zaprasza w dniu 5 listopada 2021 r. o godz.13 na pokaz jesiennego sadzenia róż z gołym korzeniem oraz jesiennej ich pielęgnacji, który odbędzie się w ramach Areny Krajobrazu na Targach Gardenia 2021.

Więcej ...

Arena Krajobrazu na Targach Gardenia 2021

W dniach 4-5 listopada odbędzie się druga edycja Areny Krajobrazu, imprezy organizowanej przez Fundację Fruktal podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich GARDENIA 2021.

Więcej ...

1000 róż dla KUTNA

Uroczyste zakończenie Programu „1000 róż dla Kutna” – brali w nim udział pasjonaci róż, mieszkańcy Kutna, aktywnie włączający się w tworzenie różanego wizerunku miasta. 1000 licencjonowanych sadzonek zostało przekazanych mieszkańcom Kutna, którzy aktywnie promują markę „Kutno-miasto róż”.

Więcej ...

Mimozami jesień się zaczyna

śpiewał kiedyś Czesław Niemen. Zapewne myślał o cieplejszych krajach, bo u nas w Polsce to kwiaty nawłoci symbolizują nadchodząca jesień. Ale można by jeszcze dodać, że w naszych ogródkach jesień rozpoczyna się także różami.

Więcej ...

Spotkanie PTR z Nestorem polskiego szkółkarstwa

Gospodarz podarował naszemu Towarzystwu książkę pt. „Drzewa i krzewy iglaste” swojego autorstwa, w której zawarł  rozległą wiedzę dotyczącą tej grupy roślin.

Więcej ...