Aktualności

15. Międzynarodowa Konferencja Dziedzictwa Różanego w Brukseli

W dniach od 5 do 9 czerwca 2023r. odbędzie się w Brukseli 15. Międzynarodowa Konferencja Dziedzictwa Różanego organizowana przez Belgijskie Królewskie Towarzystwo Różane, członka Światowej Federacji Towarzystw Różanych (WFRS), do której należy też Polskie Towarzystwo Różane.

Więcej ...

polsko-francuskie spotkania mniej formalne

Francuska delegacja uczestnicząca w Arenie Krajobrazu to: Françoise Lenoble-Prédine honorowa prezes CCVS, odpowiedzialna m.in. za Kolekcje Narodowe Francji redaktor naczelna czasopisma “Hommes et Plantes”, Régis Crisnaire, dyrektor ogrodów botanicznych Paryża (są to 4 ogrody w Paryżu: Parc de Bagatelle, Jardin des Serres d’Auteuil, Parc Floral de Paris et Arboretum de Paris), Erik Benoit, główny ogrodnik Parku Bagatelle w Paryżu, Jacques Soignon dyrektor terenów zielonych miasta Nantes i jednocześnie wiceprezes CCVS.

Więcej ...

Porozumienie o współpracy polsko-francuskiej

W dniu 17 listopada 2022r. w ramach Areny Krajobrazu organizowanej przez Tomka Ciesielskiego i Fundację Fractal, zostało podpisane Porozumienie o współpracy kulturalnej, naukowej i promocyjnej pomiędzy francuskimi i polskimi podmiotami, które zaowocowało powstaniem w Parku Bagatelle w Paryżu stałej Kolekcji Polskich Odmian Róż.

Więcej ...

Konkurs im.Kariny Maćkowiak

Targi Gardenia to nie tylko ogrodnicy, producenci i architekci krajobrazu, ale też floryści. Wielu z nich pracuje nad oprawą wydarzeń różanych. Jedną z takich osób była niezapomniana Karina Maćkowiak, która wielokrotnie uczestniczyła w przygotowaniu dekoracji florystycznych Święta Róży w Kutnie, znana ze swojej miłości do niezwykłego przyozdabiania głowy.

Więcej ...

Różanka dla Gminy na Arenie

Polskie Towarzystwo Różane zaprasza serdecznie na prezentację akcji RÓŻANKA DLA GMINY na Arenie Krajobrazu w ramach Targów Gardenia w Poznaniu, w czwartek 17 listopada 2022r.

Więcej ...

Paryż w Poznaniu

Podczas Areny Krajobrazu w Poznaniu 17 listopada 2022r. zostanie przedstawiona idea powstania Polskiej Kolekcji Róż w Parku Bagatelle w Paryżu na terenie najsłynniejszej i pierwszej w historii różanki na świecie udostępnionej szerokiej publiczności. To wielki zaszczyt i symbol, że praca polskich hodowców róż została dostrzeżona i będzie upamiętniona w tym historycznym miejscu.

Więcej ...