Różanki przyjaciół róż

Konkurs “W moim różanym ogrodzie” – I miejsce

Mój ogród różany jest niczym międzynarodowy zjazd znamienitych postaci podczas karnawałowego balu. Jest pełen gości wystrojonych w najwytworniej ubarwione szaty, spąsowiałych i uperfumowanych dam, jakby lekko zawstydzonych i onieśmielonych towarzystwem, w którym przyszło im przebywać. Wszak nie brakuje tu znamienitości z całego świata: Polski, Niemiec, Anglii czy Danii.

Więcej ...

Konkurs “W moim Różanym ogrodzie” – II miejsce

Moja mama kolekcjonuje polskie odmiany roślin. Dawniej nie lubiła róż. Mówiła, że róże nie pasują do wiejskiego ogrodu. Ja róże kocham. Dlatego pociągnęłam temat kolekcji dalej i zaczęłam zbierać polskie odmiany róż. Mam już 34 odmiany w tym 16, to róże Łukasza Rojewskiego. Nie mamy typowej różanki. Róże rosną u nas na rabatach z bylinami, krzewami i ziołami.

Więcej ...

Konkurs “W moim różanym ogrodzie” – III miejsce

Historia tego ogrodu nie jest długa, będzie raptem 5 lat i to dopiero jak przeżyjemy zimę. Zaczęło się od wierzby ‘Hakuro’ i róży mchowej, niestety bez nazwy, spływającej kaskadą różowych kwiatów na rabatę, na początku sezonu. Ogród tworzę z myślą o różanym zakątku w angielskim stylu, z dala od miasta i spraw codziennych oraz ze wspomnień gdy jako mała dziewczynka chodziłam z ojcem na różane pole, a było to morze kwiatów w rzędach. Mój ogród ma raptem 300 m ².

Więcej ...

Różana Gmina Sławno

Różanka “Pałacyk” powstała w Sławnie w woj. zachodniopomorskim, przy budynku mieszczącym Urząd Gminy, dawnej willi należącej do Alberta Schulza, pochodzącej z 1887r.

Więcej ...

Róże w Kutnie – mieście róż

Do 2022r. udało nam się posadzić ponad 100 tys. krzewów w 100 odmianach, które cieszą oko mieszkańców i gości odwiedzających miasto. Wieloletnie doświadczenie z różami, utwierdza nas w przekonaniu, że róże bardzo dobrze nadają się do miejskich przestrzeni i swoją wyjątkową atrakcyjnością mogą ożywić zieleńce w wielu miastach w Polsce.

Więcej ...

Jak narodziło się Kutno – miasto róż?

Strategia marki Miasta Kutna „Kutno – miasto róż” została przyjęta przez Radę Miasta 19 lipca 2012 r. i była poprzedzona wieloma konsultacjami ze wszystkimi grupami społecznymi oraz pracami koncepcyjnymi. Władze miasta miały kilka opcji do wyboru, jednak róże zwyciężyły.

Więcej ...