Różanki przyjaciół róż

RÓŻE MACIEJA – ogród kolekcjonerski

W tym roku minęło 7 lat jak założyłem na Facebook’u moja ogrodową grupę Róże Macieja (Maciej’s roses). Zacznę od tego, że na początki grupa dotyczyła, ot po postu, mojej działki i wszystkiego co się tam dzieje i znajduje. Kilka razy ewoluowała, w zależności od tego jakie rośliny najbardziej wpadły mi w oko. Nie zmienia to faktu, że od samego początku były wśród nich róże.

Więcej ...

PTR został Ambasadorem Różanki w Sławnie

Polskie Towarzystwo Różane otrzymało zaszczytny honorowy tytuł Ambasadora Różanki Pałacyk w Sławnie, obok Małgorzaty Hołub-Kowalik. Polskie Towarzystwo Różane otrzymało zaszczytny honorowy tytuł Ambasadora Różanki Pałacyk w Sławnie, obok Małgorzaty Hołub-Kowalik – lekkoatletki, mistrzyni i wicemistrzyni olimpijskiej z Tokio, wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy. Dla upamiętnienia tego wydarzenia, podczas oficjalnego otwarcia Różanki, odsłonięto specjalną tablicę pamiątkową.

Więcej ...

Otwarcie Rosarium Pałacyk w Sławnie

W sobotę, 1. lipca 2023 r., nastąpiło uroczyste otwarcie Rosarium Pałacyk przy siedzibie Urzędu Gminy w Sławnie. Delegacja Polskiego Towarzystwa Różanego miała niebywałą przyjemność świętować razem z wójtem Ryszardem Stachowiakiem i całą różaną społecznością tego miasta i gminy.

Więcej ...

Różana Gmina Sławno

Różanka “Pałacyk” powstała w Sławnie w woj. zachodniopomorskim, przy budynku mieszczącym Urząd Gminy, dawnej willi należącej do Alberta Schulza, pochodzącej z 1887r.

Więcej ...

Róże w Kutnie – mieście róż

Do 2022r. udało nam się posadzić ponad 100 tys. krzewów w 100 odmianach, które cieszą oko mieszkańców i gości odwiedzających miasto. Wieloletnie doświadczenie z różami, utwierdza nas w przekonaniu, że róże bardzo dobrze nadają się do miejskich przestrzeni i swoją wyjątkową atrakcyjnością mogą ożywić zieleńce w wielu miastach w Polsce.

Więcej ...

Jak narodziło się Kutno – miasto róż?

Strategia marki Miasta Kutna „Kutno – miasto róż” została przyjęta przez Radę Miasta 19 lipca 2012 r. i była poprzedzona wieloma konsultacjami ze wszystkimi grupami społecznymi oraz pracami koncepcyjnymi. Władze miasta miały kilka opcji do wyboru, jednak róże zwyciężyły.

Więcej ...