Ogrody różane w Polsce

Róże w Kieleckim Ogrodzie Botanicznym

Rozarium, to jedno z najpiękniejszych miejsc w Ogrodzie Botanicznym w Kielcach, jest położone na południowym zboczu Karczówki, na tarasie, z którego można podziwiać panoramę Kielc.

Więcej ...

Różanka przy pałacu Zamoyskich w Kozłówce

Pałac w Kozłówce, to późnobarokowa rezydencja magnackich rodów Bielińskich i Zamoyskich, znajdująca się w małej miejscowości Kozłówka w województwie lubelskim, otoczony pięknie utrzymanym parkiem.

Więcej ...

Kolekcja róż w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach

Od 1982 roku w Instytucie Ogrodnictwa rozpoczęto gromadzenie odmian i gatunków z rodzaju Rosa, a w roku 1996 zgromadzone taksony zostały włączone do Zasobów Genowych Roślin oraz Krajowego Centrum Roślinnych Zasobów Genowych. Kolekcja róż Instytutu Ogrodnictwa obejmuje 224 taksony.

Więcej ...

Ogród Różany w Wilanowie

Ogród o powierzchni 2 500 m2, zawiera odmiany historyczne i nowoczesne. Posadzono 4560 krzewów, róże 12 gatunków w licznych odmianach. Dawny ogród kwiatowy w Wilanowie został zaprojektowany przez Bolesława Podczaszyńskiego w latach 1855-1856 dla Augusta i Aleksandry Potockich.

Więcej ...

Kolekcja róż na Zamku Królewskim w Warszawie

Róża i Zamek Królewski to para idealna. Ogrody Zamku Królewskiego zostały udostępnione publiczności w 2019 r., jako przestrzeń zupełnie nowa, natomiast zaplanowana z wielką pieczołowitością, nawiązująca układem do tradycji, mając na celu wydobycie i podkreślenie urody sylwetki zamku usytuowanego na skarpie wiślanej.

Więcej ...

Różanka w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego

Różanka znajduje się na jednej z historycznych kwater w pobliżu fontanny. Jest kompozycją zamkniętą, powstałą na planie kwadratu.

Więcej ...