Ogrody różane w Polsce

Jak zaplanowano Róże na Polu Mokotowskim?

Nieczęsto nadarza się okazja, żeby uczestniczyć w awangardowym projekcie, który nigdy wcześniej nie powstał. Nie chodzi o palmę pierwszeństwa, a raczej o poczucie uczestnictwa w czymś wyjątkowym, które towarzyszy twórcom od narodzin pomysłu aż do jego pełnej realizacji.

Więcej ...

Różanka w Warszawie – projekt

Mezalians. Historia prawdziwa jak róża wyszła na łąkę. Łąka była na polu… Brzmi dość abstrakcyjnie i dokładnie o to chodziło. A cała historia dzieje się w parku Pole Mokotowskie w Warszawie.

Więcej ...

Różanka Pałacyk w Sławnie

Różanka “Pałacyk” powstała w Sławnie w woj. zachodniopomorskim, przy budynku mieszczącym Urząd Gminy, dawnej willi należącej do Alberta Schultz’a, pochodzącej z 1887 r. Jej uroczyste otwarcie miało miejsce 1 lipca 2023 r.

Więcej ...

Rosarium – Ogród Botaniczny w Lublinie

Kolekcja róż ozdobnych obejmuje 320 gatunków i odmian rosnących w pobliżu dworku Kościuszków na terenie Ogrodu. Prezentowane róże przedstawiają ich różnorodność w zależności od pokroju krzewów i budowy kwiatów. Można zobaczyć tutaj przedstawicieli róż uprawianych dawniej a także odmiany nowe.

Więcej ...

Aflopark – kolekcja róż

Kolekcja Afloparku to ok. 8 000 róż w 420 odmianach posadzonych na 12 rabatach. Dobrano je kolorystycznie, aby tworzyły malownicze kolorowe wstęgi. Kolekcja co roku się powiększa.

Więcej ...

Różanka w Białymstoku

Różanka jest częścią Plant miejskich i zajmuje jego wschodnią część. W 1925 roku, tereny XVIII-wiecznych ogrodów pałacowych hetmana Jana Klemensa Branickiego, przeznaczono na Park, dla użytku mieszkańców.

Więcej ...