Ogrody różane w Polsce

Rosarium – Ogród Botaniczny w Lublinie

Kolekcja róż ozdobnych obejmuje 320 gatunków i odmian rosnących w pobliżu dworku Kościuszków na terenie Ogrodu. Prezentowane róże przedstawiają ich różnorodność w zależności od pokroju krzewów i budowy kwiatów. Można zobaczyć tutaj przedstawicieli róż uprawianych dawniej a także odmiany nowe.

Więcej ...

Aflopark – kolekcja róż

Kolekcja Afloparku to ok. 8 000 róż w 420 odmianach posadzonych na 12 rabatach. Dobrano je kolorystycznie, aby tworzyły malownicze kolorowe wstęgi. Kolekcja co roku się powiększa.

Więcej ...

Różanka w Białymstoku

Różanka jest częścią Plant miejskich i zajmuje jego wschodnią część. W 1925 roku, tereny XVIII-wiecznych ogrodów pałacowych hetmana Jana Klemensa Branickiego, przeznaczono na Park, dla użytku mieszkańców.

Więcej ...

Ogród Hortulus Spectabilis – Rosaria

W Ogrodzie znajdują się 4 Rosaria : Plac Boskich Róż, Ogród Angielski Białej Róży, Ogród Angielski Czerwonej Róży, Rosarium Pod Upadłym Aniołem.

Więcej ...

Róże w Kieleckim Ogrodzie Botanicznym

Rozarium, to jedno z najpiękniejszych miejsc w Ogrodzie Botanicznym w Kielcach, jest położone na południowym zboczu Karczówki, na tarasie, z którego można podziwiać panoramę Kielc.

Więcej ...

Różanka przy pałacu Zamoyskich w Kozłówce

Pałac w Kozłówce, to późnobarokowa rezydencja magnackich rodów Bielińskich i Zamoyskich, znajdująca się w małej miejscowości Kozłówka w województwie lubelskim, otoczony pięknie utrzymanym parkiem.

Więcej ...