Konkurs „Mój Różany Balkon” – przedłużony

Polskie Towarzystwo Różane ogłosiło Konkurs na utwór literacki „Mój Różany Balkon”. Termin przyjmowania prac przedłużyliśmy do 30 listopada 2023 r. Wyniki ogłosimy w dniu 6 grudnia 2023r.
Zachęcamy wszystkich, którzy uprawiają róże w donicach na balkonach i tarasach do wzięcia udziału w Konkursie i opisania swoich doświadczeń.
Pytanie : czy róże można uprawiać w donicy? Odpowiedź – jak najbardziej!
Poniżej kilka zdjęć Tadeusza Kurka, właściciel ogrodu, gdzie pokazuje odmiany róż, które uprawia w donicach. Zaczął wiele lat temu i dzisiaj ma ponad 30 odmian róż w donicach, oprócz oczywiście tych, które rosną w gruncie. Pan Tadeusz jest w trakcie opisywania swojej różanej historii.

2001 r. – róża ‘Rosarium Uetersen’ posadzona w doniczce (z lewej strony)
widoczna na tym zdjęciu róża ‘Rosarium Uetersen’ z pierwszego zdjęcia, ale przeniesiona przed ganek wejściowy. Po przesadzeniu jej w nową ziemię, bo pojemnik ten sam, w tejże ziemi – z własnego kompostownika – zawieruszyło się nasionko pomidora,a efekt widać na zdjęciu.
róża ‘Rosarium Uetersen’, 2014 r., która zastąpiła tą z 2001 r.
posadzona w 2002 r. – róża ‘Friesia’
na drugim planie posadzona w 2010r. róża ‘Erotica’
róża ‘Babiccina Vonava’, 2015 r.
róża ‘Ashamed Fairy’, 2016 r.
róże ‘Marszanile’, 2017 r.
róża ‘Little Artist’, 2018 r.
róża ‘Hokus Pokus’

W konkursie ‘Mój różany ogród’ przewidziano trzy główne nagrody dla zwycięskich prac, które ufundowała firma FELCO. Więcej na temat narzędzi, które pomogą w pracach ogrodniczych – czytaj

Dodatkowo wszystkie nagrodzone osoby otrzymają Roczniki wydawane przez Polskie Towarzystwo Różane „Róże” nr 6/2022 i nr 7/2023.

Zwycięskie prace zostaną opublikowane wraz ze zdjęciami na stronie www.ptrosa.pl oraz na stronie www.facebook.com/PolskieTowarzystwoRozane.

Regulamin Konkursu ze zmienionymi datami jest dostępny na naszej stronie TUTAJ

Każdy uczestnik konkursu jest proszony o zapoznanie się z Regulaminem, wydrukowanie i podpisanie Załącznika nr 1 i nr 2 do Regulaminu Konkursu „Mój Różany Balkon” i przesłanie pracy konkursowej wg zasad określonych w Regulaminie na adres e-mail PTR:

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter