Felco ułatwia prace w ogrodzie

Szwajcarska firma FELCO od lat pomaga ogrodnikom na całym świecie w pracach ogrodowych produkując narzędzia, które znakomicie się do tego nadają. Cały czas poszerza swoją ofertę, ale też można kupić ich klasyczne wyroby, które już polubiliśmy, włącznie z częściami zamiennymi. Czerwona rączka sekatorów i innych narzędzi, to znak rozpoznawczy FELCO, tak chętnie używanych przy pielęgnacji ogrodów oraz cięciu drzew i krzewów. Pełny zestaw wyrobów FELCO – Tutaj

Firma FELCO jest Partnerem Polskiego Towarzystwa Różanego i ufundowała nagrody w Konkursie  organizowanym przez PTR w październiku 2023 r.

Nagrody Konkursowe

FELCO 11 – sekator nożycowy

Ergonomiczny sekator FELCO 11 jest prosty w użyciu, łatwo się nim manewruje i przez długi czas zachowuje ostrość i precyzję cięcia. Sprawdzona konstrukcja uchwytów FELCO 11 dzięki profilowaniu zapewnia łatwy chwyt niezależnie od wielkości dłoni. Jego konstrukcja oparta jest na najpopularniejszym, ikonicznym już, sekatorze FELCO 2.

więcej

FELCO 601 – składana piła do przycinania gałęzi

Piła FELCO 601 została zaprojektowana z myślą o potrzebach profesjonalistów, jednak doskonale nadaje się także do prac w ogrodzie przydomowym. Różne rodzaje brzeszczotów pozwalają na wybór odpowiedniej piły do konkretnych prac związanych z przycinaniem i pielęgnacją drzew i krzewów.

  • Łatwy system otwierania kciukiem jedną ręką.
  • Solidne ostrze z chromowanej stali.
  • Zęby hartowane impulsowo.
  • Zoptymalizowana geometria zębów dla efektywnego cięcia i odprowadzania wiórów.
  • Łatwa regulacja i wymiana ostrza.
  • System blokady ostrza, który zapobiega niezamierzonemu otwarciu
  • Zoptymalizowana konstrukcja z zaokrąglonym miejscem na kciuk

więcej

FELCO 906 – osełka do ostrzenia i regulacji sekatorów

Najnowszy dodatek do akcesoriów Felco, kompaktowe i łatwe w użyciu narzędzie FELCO 906 zostało zaprojektowane, by móc łatwo mieć je przy sobie, zawsze i wszędzie – w kieszeni, futerale czy też na breloku. Może być używane do prostowania i ostrzenia krawędzi tnącej ostrzy w celu uzyskania jak najdoskonalszego cięcia. Jest wykonany z aluminium i gwarantuje doskonałą sztywność przy trzymaniu narzędzia w dłoni, a kamień węglikowy zapewnia najwyższą jakość ostrzenia. Kamień można obrócić po pewnym okresie użytkowania w celu zwiększenia trwałości ostrzałki.

Więcej

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie. Regulamin dostępny TUTAJ

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter