Konkurs PTR „Mój Różany Balkon”

Polskie Towarzystwo Różane ogłasza Konkurs na utwór literacki „Mój Różany Balkon”.

Prace przyjmujemy do dnia 6 listopada 2023r., a wyniki ogłosimy 14 listopada 2023r.

Przewidziano trzy główne nagrody dla zwycięskich prac, które ufundowała firma FELCO.

I. nagroda Felco 11 – klasyczny sekator
II. nagroda Felco 601 – składana piła do przycinania gałęzi
III. nagroda Felco 906 – osełka do ostrzenia i regulacji sekatorów

Więcej na temat narzędzi, które pomogą w pracach ogrodniczych – czytaj

Dodatkowo wszystkie nagrodzone osoby otrzymają Roczniki wydawane przez Polskie Towarzystwo Różane „Róże” nr 6/2022 i nr 7/2023.

Zwycięskie prace zostaną opublikowane wraz ze zdjęciami na stronie www.ptrosa.pl oraz na stronie www.facebook.com/PolskieTowarzystwoRozane.

Regulamin Konkursu jest dostępny na naszej stronie TUTAJ

Każdy uczestnik konkursu jest proszony o zapoznanie się z Regulaminem, wydrukowanie i podpisanie Załącznika nr 1 i nr 2 do Regulaminu Konkursu „Mój Różany Balkon” i przesłanie pracy konkursowej wg zasad określonych w Regulaminie na adres e-mail PTR:

W bieżącym roku Polskie Towarzystwo Różane miało zaszczyt być Partnerem Zarządu Zieleni miasta st. Warszawy przy organizacji 40. Edycji Konkursu Warszawa w Kwiatach, gdzie jedną z kategorii były balkony. Doradzaliśmy mieszkańcom Warszawy odmiany róż odpowiednie do donic i uprawy w pojemnikach na balkonach.

Miło nam było, gdy okazało się, że 1. miejsce w kategorii “Balkony, loggie i okna”, a także nagrodę specjalną “Mister Kwiatów” zdobyła Pani Van Pham i jej balkon z Ochoty, pełen różnych gatunków roślin, ale też mający poidełko dla ptaków i domek dla owadów, a w centralnym punkcie tego mini parku właścicielka umieściła różę – królową kwiatów.

1. miejsce w 40. edycji Konkursu Warszawa w Kwiatach w kategorii “Balkony, loggie i okna” – Van Pham i jej balkon na Ochocie, źródło: www.zzw.waw.pl
Van Pham i jej balkon na Ochocie, źródło: www.zzw.waw.pl
1. miejsce w 40. edycji Konkursu Warszawa w Kwiatach w kategorii “Balkony, loggie i okna” – Van Pham i jej balkon na Ochocie z ‘Królową Warszawy’ hod. Łukasza Rojewskiego w środku, źródło: www.zzw.waw.pl

Chcielibyśmy, aby wszyscy właściciele balkonów, którzy uprawiają na nich róże, nie tylko mieszkańcy Warszawy, mieli możliwość zaprezentowania swoich kompozycji, opowiedzenia historii związanej z powstaniem nasadzenia, wyborem odmian roślin, troskami i kłopotami jakie napotkali oraz radością, jaką czerpią z posiadania takiego miejsca. Może opowiadając swoją historię zachęcą innych do tworzenia własnej oazy szczęścia? Może nie zawsze ogrodnikowi potrzebny jest wielki ogród? Cóż … mamy nadzieję przeczytać Państwa utwory i zobaczyć ilustrujące je zdjęcia.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie i wygrania atrakcyjnych nagród ufundowanych przez szwajcarską firmę FELCO, producenta narzędzi ogrodniczych, które są znane i używane na całym świecie.

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter