Wewnętrzny Świat Królowej, czyli co jest we wnętrzu ‘Królowej Warszawy’?

Podczas 49. Święta Róży w Kutnie można było zobaczyć wystawę makrofotografii prezentującej różę Zamku Królewskiego w Warszawie ‘Królowa Warszawy’ hodowli Łukasza Rojewskiego, której chrzest odbył się na Zamku Królewskim 12 czerwca w 2021r., dla upamiętnienia 50.rocznicy odbudowy zamku – więcej czytaj TUTAJ
Makrofotografia pokazuje rzeczy większymi niż są w rzeczywistości – i tak też jest w tym przypadku – udajemy się do wnętrza ‘Królowej Warszawy’, oglądając fotografie dr hab. Urszuli Zajączkowskiej prof. SGGW. Towarzyszy nam główna bohaterka tych fotografii – perłowo-różowa róża ‘Królowa Warszawy’ ze szkółki róż Rosarium Chodun oraz instalacje florystyczne. Zdaje się, że widzimy personifikację ‘Królowej Warszawy’, ulotną postać odzianą w białą, połyskującą suknię oraz biały płaszcz, zrobiony niemal z białej mgły, przyozdobiony perłami oraz różami o kolorze białym. Autorami aranżacji florystycznych są: Małgorzata Szwagiel wraz z Magdą Musielak, Marcinem Wichrowskim oraz Oliwią Szwagiel.

Obok, prawdziwa ‘Królowa Warszawy’, którą można powąchać, a nawet dotknąć. Urocza róża o delikatnym zapachu, pięknie wyglądająca na rabacie, z kwiatami długo utrzymującymi się na krzewie, początkowo o odcieniu blado-różowym, później zmieniającym się na prawie biały. Jest odporna na choroby i zmiany temperatury.


Wystawa jest czynna do 30 września 2023r w Pawilonie Wystawienniczym na placu Wolności w Kutnie.

Przed Pawilonem znajduje się ławeczka zachęcająca do zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Z zachęty skorzystała Ewa Tretiakov ze szkółki róż Rosarium Chodun, mającej w ofercie handlowej ‘Królową Warszawy’, a także inne odmiany róż Łukasza Rojewskiego.

Ewa Tretiakov ze szkółki róż Rosarium Chodun, fot. K.Tretiakov

PTR

fot. KDK/ Łukasz Stasiak Fotografia

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter