Pachnące Różami Ogrody Zamkowe

Szkółki różane, Kutno – Miasto Róż oraz Polskie Towarzystwo Różane zadbały, aby Dolne Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie w dniach 17-18 czerwca 2023 r. pachniały różami. Wszyscy wspólnie zajęliśmy miejsce w północnej części Ogrodów Dolnych, ale elementy florystycznych różanych dekoracji pojawiały się w wielu miejscach . Świętowaliśmy wraz z mieszkańcami Warszawy i uczestniczyliśmy w Święcie Ogrodów Zamkowych.
PTR przygotował Stanowisko Zapachowe z 18 odmianami pachnących róż w celu wybrania tej, której zapach podoba się największej ilości osób. Konkurs trwał 2 dni i wzięło w nim udział 900 osób. Emocji było co niemiara, wybór jednej odmiany i jednego najpiękniejszego zapachu był trudny. Uczestnicy konkursu zachowywali się jednak wspaniale i wytrwale porównywali zapachy w celu wyłonienia najpiękniejszego. Wygrała odmiana ‘Double Delight’, która otrzymała 182 głosy. Więcej

Dodatkowo rozdawaliśmy materiały informacyjne PTR dotyczące róż zapachowych, aby były drogowskazem przy zakupie odmian róż pachnących oraz mini Poradnik Różany – przydatne źródło informacji dla każdego miłośnika róż. Odbyła się też promocja nowego wydawnictwa Polskiego Towarzystwa Różanego pt. ROCZNIK „RÓŻE” nr 7, Dodatek Specjalny: Pałac Saski w Kutnie – mieście róż. Publikacja została zrealizowana z udziałem środków finansowych Prezydenta Miasta Kutno.
Szkółki różane PTR przywiozły do Warszawy ogród różany … w doniczkach. Wejście do naszej różanej alejki pachniało wspaniale i róże nie zawiodły – piękne jak zwykle.

Kutno – Miasto Róż, Partner PTR, przybyło na Zamek Królewski do Warszawy z całą ekipą promującą zapowiadane we wrześniu podczas 49. Święta Róży huczne otwarcie Pałacu Saskiego, który właśnie został odremontowany w Kutnie. Zespół “La Dance” z Kutna, jak zwykle wyróżniał się wśród zamkowych gości – trudno było ich nie zauważyć.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z imprezy udostępnione przez Kutnowski Dom Kultury.

ekipa PTR w sobotę, wzmocniona przez Królową Róż z Kutna
szkółki róż przywiozły w doniczkach ogród różany
stanowisko oddawania głosów – w szklanej kuli zbieraliśmy karteczki z wytypowanymi różami.
Ekipa szkółki róż Rozarium i Królowa Róż
Tadeusz Pałka i Królowa Róż
Mariusz Sobieszek i Królowa Róż
“Elegancka Ogrodniczka” czyli Monika Ćwik i Królowa Róż
Maciej Ćwik ze szkółki RosaĆwik doradzający klientkom
Królowa Róż z Kutna miała bardzo pracowity dzień
zespół “La Dance” i Królowa Róż promowali 49. Święto Róży oraz uroczyste otwarcie po gruntownym remoncie Pałacu Saskiego w Kutnie, które odbędą się w dniach 8-10 września 2023r.
w niedzielę nasze stanowisko zapachowe odwiedził Pan Tadeusz Kurek (z prawej strony), fot. Kamil Klimaszewski
w niedzielę pogoda się pogorszyła, ale róże miały się świetnie, fot. Kamil Klimaszewski
wzmocniona ekipa PTR obsługująca w niedzielę stoisko zapachowe , fot. Kamil Klimaszewski
fot. Kamil Klimaszewski
fot. Kamil Klimaszewski
fot. Kamil Klimaszewski
Agnieszka Żukowska i Weronika Lenarczyk – dwie osoby, które były sercem imprezy, fot. Kamil Klimaszewski
Weronika Lenarczyk na tle zdjęcia Pałacu Saskiego w Kutnie – zaprasza na 49. Święto Róży do Kutna, fot. Kamil Klimaszewski
fot. Kamil Klimaszewski

Zdjęcia udostępnione przez KDK, fot Adam Pietrusiak, za wyjątkiem opisanych inaczej.

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter