Róże Łukasza Rojewskiego – odmiany do pojemników

Z myślą o mieszkańcach miast, którzy posiadają balkony i tarasy poprosiliśmy Łukasza Rojewskiego o wybór, spośród róż swojej hodowli takich, które jego zdaniem, najbardziej nadają się do sadzenia w donicach i pojemnikach. Wybrał szczególnie 3 odmiany, które doskonale sprawdzą się w trudnych, miejskich warunkach.

‘Czesław Miłosz’, miniaturowy krzew o wymiarach 45 x 45 cm, można go sadzić nawet w małej 7 l doniczce. Kwiaty ma trwałe, mogą wytrzymać na krzewie nawet do dwóch miesięcy, kwitnie od czerwca do października. Róża może pozostać na balkonie przez zimę, nie można tylko dopuścić, aby bryła korzeniowa była skuta lodem dłużej niż 6 tygodni.

Czytaj Więcej

‘Czesław Miłosz’, fot. https://roza-sobieszek.pl/sklep/

‘Iwona’ rabatowa odmiana róży, niezwykle zdrowa i odporna na niskie temperatury. Posiada piękne, półpełne, białe kwiaty kuszące swoim zapachem. Ich kolor zostaje idealnie podkreślony przez ciemnozielone, błyszczące liście. Sam krzew odznacza się wyjątkowo kompaktowym przekrojem.

Czytaj Więcej

‘Iwona’, fot. https://roza-sobieszek.pl/sklep/

‘Wspomnienie Lata’, róża rabatowa, która kwitnie obficie od lata do późnej jesieni. Jest uwielbiana przez pszczoły.  Kwiaty półpełne zebrane w  duże wiechy w dwóch kolorach jednocześnie – pastelowego różu i lawendy.  Podobnie jak większość mieszańców piżmowych cechuje się dużą  odpornością na choroby. Jest łatwa w uprawie. Ładnie wygląda w większej donicy, gdy posadzone są razem 2 lub 3 krzewy. To róża, której pachną kwiaty, ale też potarte dłonią łodygi.

Czytaj Więcej

‘Wspomnienie Lata’, fot. https://roza-sobieszek.pl/sklep/

Róże Łukasza Rojewskiego są do kupienia w szkółkach róż Roza-Sobieszek , Szkółka Róż Rosarium , Rozarium

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter