‘Wspomnienie Lata’

RóżaWspomnienie Lata’ syn. ‘C’est la Vie’ , parkowa , mieszanie piżmowy. R. x moschata , krzewy o wys. 80-120 cm i takiej samej szerokości, należy do grupy ‘Heavy  Beauty Roses’,  hodowca Łukasz Rojewski.

Kwitnie w wiechach drobnymi kwiatkami w kolorze lekkiego różu i bzu. Kwiaty osadzone w gęstych, dużych wiechowatych kwiatostanach na szczytach pędów (30-40 kwiatów w kwiatostanie). Kwiatostany mogą osiągnąć 30 cm długości. Silnie pachnie piżmem z nutami korzennymi, jest uwielbiana przez pszczoły. Płatki zewnątrz różowe, wewnątrz jasnoróżowe rozjaśnione ku podstawy, pręciki żółte, kwiaty małe (Ø 2,5-3 cm), półpełne, 15-18-płatkowe, jaśnieją i płowieją wraz z przekwitaniem, pąki kwiatowe kuliste, różowe. Odmiana kwitnie bardzo obficie przez cały sezon.

Pokrój krzewiasty jak u mieszańców piżmowych. Liście: średniej wielkości (8-12 cm długości), z wierzchu ciemnozielone spodem jaśniejsze, błyszczące, 5-listkowe, listki wąskie, eliptyczne, pojedynczo piłkowane.

W 2020 roku została wyróżniona medalem w prestiżowym konkursie nowości różanych w Barcelonie.

Jeśli chcesz poznać więcej odmian z serii ‘Heavy Beauty Roses’ – zobacz TUTAJ

PTR

Nagrody

Jak dotychczas ‘Wspomnienie Lata’ syn. ‘Cest La Vie’ zostało docenione przez Jury na międzynarodowych konkursach jak niżej:

  • Złoty medal Baden-Baden 
  • Nagroda specjalna Niemieckiego Towarzystwa Różanego,
  • Srebrny medal w Nyon,
  • Certyfikat de Meri w Lyonie,
  • Brązowy medal w Barcelonie.

Mamy nadzieję, że lista będzie często aktualizowana!

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter