19 marca Ogród Botaniczny w Warszawie zaprasza

19 marca 2023r. godz.10 Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie rozpoczyna sezon wiosenny i zaprasza gości do spotkania z roślinami po przerwie zimowej. Kurator kolekcji róż Dorota Szubierajska zaprasza o godz.13:30 na pokaz wiosennej pielęgnacji róż.

Ogród dla pierwszych 10 osób, które zakupią bilet wstępu w tym sezonie, przygotował sadzonki Philodendron elegans do odebrania przy wejściu do szklarni (sala wystaw).

Spacery i spotkania warsztatowe w dniu otwarcia 19.03.2023r.

godz. 11.00

Doniczkowy recykling – spotkanie warsztatowe z Moniką Latkowską.
Jak z materiałów z odzysku przygotować ekologiczne pojemniki do wysiewu nasion? Jak przygotować podłoże do wysiewu bez użycia torfu? W czasie warsztatów uczestnicy wykonają recyklingowe doniczki i przygotują „małe szklarenki” do produkcji rozsad. Organizator zapewniamy potrzebne materiały i narzędzia. Liczba miejsc: 12 (obowiązują wejściówki).

godz. 12.00

Geosmina i geofity – czyli czym pachnie wiosenny ogród? – spacer z Dorotą Szubierajską.
Pierwszy spacer po Ogrodzie Botanicznym w nowym sezonie. Zapachy i rośliny, którymi w tym czasie wypełniony jest ogród są jedyne w swoim rodzaju – można je poczuć i zobaczyć tylko o tej porze. Uczestnicy dowiedzą się czym pachnie wiosna, co trzeba przekopać, co posadzić i posiać, a co przyciąć o tej porze roku? Liczba miejsc: 20 (obowiązują wejściówki).

godz. 12.30

Wiosenna parapetówka – spotkanie warsztatowe z Moniką Latkowską.
Kiedy i jak wysiewać nasiona ziół i warzyw? Na tym spotkaniu poznacie tajniki produkcji rozsady na domowym parapecie oraz „sztuczki” ułatwiające wysiew nasion. Liczba miejsc: 12 (obowiązują wejściówki).

godz. 13.00

Las tropikalny w centrum Warszawy! – spacer z kuratorem szklarni Piotrem Dobrzyńskim, który poprowadzi odwiedzających przez różne rejony świata – opowiadając o różnorodnych kolekcjach roślin rosnących 4 szklarniach Ogrodu Botanicznego: oranżerii, szklarni tropikalnej, subtropikalnej i palmiarni. Liczba miejsc: 20 (obowiązują wejściówki).

godz. 13.30

Wiosenna pielęgnacja RÓŻ – ogrodnicze spotkanie warsztatowe z kuratorką Rosarium Dorotą Szubierajską, która podpowie, jak pielęgnować RÓŻE o tej porze roku:
– jak przycinać róże historyczne, angielskie, pnące, okrywowe, wielkokwiatowe?
– jak na progu sezonu zabezpieczyć róże przed chorobami grzybowymi?
– kiedy i czym dokarmiać róże?
– jakie odmiany róż posadzić w swoim ogrodzie?
Liczba miejsc: 20 (obowiązują wejściówki).

opis kolekcji róż – czytaj więcej

godz. 14.00

GEOFITY wiosenne hity – spacer z edukatorką z Pracowni Edukacji, Anią Albin. W czasie spaceru uczestnicy poznają geofity, czyli rośliny kwitnące na początku wiosny. Jak to robią i dlaczego? To prawdziwe twardzielki, które mogą rozwinąć się już teraz, gdy dni są wciąż chłodne, dzień krótki, a noce mroźne. Liczba miejsc: 20 (obowiązują wejściówki).

19 marca to również ostatni dzień wystawy HERBARIUM, czyli obrazów ceramicznych autorstwa Stefanii Michałowskiej przedstawiających polską florę – w sali przy wejściu do szklarni w godz. 10.00 – 18.00.

JAK wziąć udział w ww. aktywnościach?

Trzeba przyjść do Ogrodu trochę wcześniej, min. 15 minut przed planowanym spacerem/warsztatami.
W KASIE nr 1 (od strony Obserwatorium Astronomicznego) zgłosić chęć udziału w spacerze/warsztatach, zakupić bilet i pobierać darmową WEJŚCIÓWKĘ uprawniającą do udziału w spacerze/warsztatach. Liczba wejściówek jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń przy kasie!
Więcej informacji o godzinach dostępności Ogrodu i biletach wstępu: Tutaj

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter