Lucjan Kurowski – 90. Urodziny

Pan Lucjan Kurowski, Honorowy Członek Polskiego Towarzystwa Różanego, skończył właśnie 90 lat. Drogiemu Jubilatowi składamy serdeczne życzenia długich lat życia, przepełnionych szczęściem, zdrowiem oraz wszystkiego co najpiękniejsze. Delegacja członków PTR przekazała Szanownemu Jubilatowi życzenia oraz tradycyjny tort urodzinowy z różanymi akcentami, aby dodatkowo wzmocnić siłę tych życzeń, gdyż – jak powszechnie wiadomo –  „przez żołądek do serca mężczyzny”.


Zastaliśmy Pana Lucjana, jak zwykle przy pracy.

Poniżej sekret Pana Lucjana: jak przetrwać trudne czasy? To proste – pić Cornusówkę!

Pan Lucjan w 1960 r. założył w Końskowoli szkółkę, która przez pewien czas zajmowała się produkcją róż. Obecnie asortyment szkółki obejmuje bardzo szeroki zakres roślin ozdobnych.

Lucjan Kurowski był aktywnym działaczem Polskiego Towarzystwa Miłośników Róż, a także współzałożycielem i wieloletnim prezesem Związku Szkółkarzy Polskich. Spod jego ręki wyszły dwie odmiany róż, obydwie wielkokwiatowe: pomarańczowo-czerwona ‘Magda’ i żółta ‘PTMR’ (skrót nazwy Polskie Towarzystwo Miłośników Róż). Imponującym dziełem Lucjana Kurowskiego jest internetowy katalog roślin ozdobnych. Swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie zawarł w wydanej w 2014 r. książce Drzewa i krzewy iglaste, na którą złożyły się omówienia ponad 500 gatunków i odmian. Cały czas aktywnie uczestniczy w pracy rodzinnej firmy Szkółki Kurowscy w Końskowoli, którą prowadzą już trzy pokolenia tej rodziny. Jednocześnie PTR może zawsze liczyć na wiedzę, doświadczenie i ogromną życzliwość Pana Lucjana. W ciągu swojej bardzo aktywnej działalności, zdobył tak wiele nagród, że trudno je przedstawić w krótkiej relacji. Oglądając liczne dyplomy, statuetki, wazony i medale, można niemal poznać historię polskiego szkółkarstwa i wystaw różanych w Polsce.

Jesteśmy bardzo dumni, że Pan Lucjan Kurowski należy do naszego grona.

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter