‘CARDINAL DE RICHELIEU’

Prawie na każdej działce czy też w ogrodzie jest takie jedno miejsce, które jest dobrze widoczne z każdej strony. Zwykle sadzi się tam jakiś ładnie kwitnący krzew czy też drzewko, które staje się centralnym punktem w ogrodzie. Często na taki pojedynczy okaz rosnący na mniejszej czy większej rabacie, mówimy że jest soliterem. Nawet jeśli mamy już posadzone róże, to warto się zastanowić, czy takim soliterem nie uczynić jakiejś szczególnie oryginalnej róży z niebanalnymi kwiatami, która będąc dobrze widoczną – od razu przyciągnie wzrok nasz i naszych gości.
Wydaje się, że świetnym soliterem będzie róża ‘CARDINAL DE RICHELIEU’. Dopełniając opisu trzeba dodać, że jest to hybryda róży Gallica z 1840 roku. Wyhodował ją Louis Joseph – Ghislaine  Parmentier w Belgii.

Krzew dobrze się sprawdzi w niedużych ogrodach, ponieważ jego szerokość osiągnie maksymalnie około 1 metra. Co do wysokości, to podobno może osiągnąć nawet 1,8 metra, choć zazwyczaj jest to 1,5 m. Oczywiście jak większość róż historycznych, tak i ona ma znakomitą odporność na mróz – nawet więcej niż -30 st.C. Poza niewielkim, pielęgnacyjnym cięciem po kwitnieniu, nic więcej nie trzeba przy niej robić. No i najważniejsza rzecz niebanalny kolor kwiatów!
Nie na darmo przecież nazywany jako kardynalski. Zdjęcia trudno oddają rzeczywisty odcień, a jeśli dodamy jeszcze do tego różne parametry monitorów komputerowych, to jeden kwiat może wyglądać różnie.
Dla dociekliwych – w spisie kolorów systemu HTML nosi on oznaczenie #800080 i nazwę ”purpurowy”.

PTR – czytaj więcej FB

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter