Letnie romanse z piwoniami

Kwietne aranżacje to tylko jedna z wielu odsłon VIII. Święta Piwonii, które odbyło się 9 czerwca 2024 r. w Arboretum Wojsławice. Nad przygotowaniem kompozycji florystycznych oraz aranżacji pracowała przez kilka dni od świtu do późnych godzin nocnych, ekipa florystów ze Stowarzyszenia Florystów Polskich na czele z Krzysztofem Żurkiem, a także współorganizatorzy tego wydarzenia – Agnieszka i Patrick Brama z BOHo.  W ciągu piwoniowego niedzielnego święta przygotowano mnóstwo atrakcji dla przybyłych licznie gości.

godz. 12 – uroczyste otwarcie imprezy przez Tomasza Dymnego

Tradycyjnie o godz. 13:00 z folwarku wyruszył spacer z kuratorem kolekcji piwonii – Tomaszem Dymnym, podczas którego została zaprezentowana m.in. jedna z największych kolekcji piwonii w Europie. Uczestnicy spaceru mogli skosztować herbaty z dodatkiem płatków piwonii oraz spróbować piwoniowych babeczek.

wspólny spacer po Arboretum – śladem piwonii
wnętrze galerii w Arboretum

Do stworzenia niezwykłej wystawy pt. „Letnie Romanse z Piwoniami”, zostało użyte blisko 2000 szt. kwiatów piwonii w 120 odmianach.

twórcy wystaw i organizatorzy

Jednocześnie można w Wojsławicach oglądać wystawę akwareli, rysunków i botanicznych prac malarskich pt. „Paeonia pomiędzy nauką a emocjami”, autorstwa Jolanty Drozd i Izabeli Wolskiej-Kuśmider (czynna do 30.06.2024 r.).

kiermasz roślin

Organizatorzy imprezy już dziś zapraszają w przyszłym roku na XI. Święto piwonii w 2025 roku.

Źródło FB

Fot. Elżbieta Bartoszyńska, Elżbieta Dzwolak, Małgorzata Gębla, Jolanta Supel, Tomasz Dymny, Tomasz Zbroja, Krzysztof Żurek

.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter