34 Festiwal Kwiatów i Sztuki na Zamku Książ

Stowarzyszenie Florystów Polskich i Zamek Książ zapraszają na 34. Festiwal Kwiatów i Sztuki, który odbędzie się w dniach 1-5 maja 2024r. na Zamku Książ. Nad instalacjami pracuje tutaj 80 florystów, którzy stworzą ponad 30 kwiatowych instalacji. Tegoroczna wystawa odbywa się pod hasłem 20 rocznicy Polski w Unii Europejskiej.

kwietny dywan z poprzedniego festiwalu

Chociaż do początku Festiwalu jeszcze kilka dni, to już dzisiaj zamek dosłownie tonie w kwiatach. Na Dziedzińcu Honorowym kształtów nabiera ogromny kwiatowy dywan, który symbolizować będzie piękno i siłę Unii Europejskiej.

Festiwal ma być florystyczną podróżą przez najpiękniejsze kraje Europy. Mistrzowie Florystyki stworzą aranżacje, które przeniosą nas zarówno w egzotyczne rejony Południa, jak i na chłodne, kolorowe obszary Północy. Wśród kwiatów Europy zobaczymy niezapomniane róże francuskie, hiszpańskie hibiskusy, holenderskie tulipany, włoskie irysy oraz angielskie róże w błękitnym odcieniu. Przygotowania instalacji trwają, a floryści pracują z wielkim zaangażowaniem, aby odwiedzający wystawę byli zachwyceni.

Drzewo Życzeń Silnej Europy autorstwa Marty Kondzielnik, aranżacja nawiązująca do ATOMIUM, budowli mieszczącej się w Brukseli.

Atrakcją specjalną będzie dodatkowa wystawa kwiatowa “Unia od korzeni” zaaranżowana w średniowiecznej części zamku. Projekt zainspirowany początkami tej wspólnoty z pewnością zachwyci wszystkich miłośników roślin.

Czytaj więcej o festiwalu – Tutaj

Źródło SFP FB

Źródło Zamek Książ w Wałbrzychu FB

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter