Europejski Dzień Ogrodów Historycznych

Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie należą do Europejskiego Szlaku Ogrodów Historycznych (European Route of Historic Gardens), w którym znajduje się obecnie 47 ogrodów z 10 krajów Europy. Sieć ERHG jest objęta kuratelą i certyfikacją Rady Europy.

26 kwietnia jest obchodzony Europejski Dzień  Ogrodów Historycznych. Z tej okazji w najbliższą sobotę i niedzielę 27-28 kwietnia 2024r. o godz. 13:00 odbędą się w Ogrodach Zamkowych w Warszawie spacery pt. 𝑊𝑖𝑜𝑠𝑒𝑛𝑛𝑎 𝑜𝑑𝑠ł𝑜𝑛𝑎 𝑜𝑔𝑟𝑜𝑑𝑜́𝑤. 𝑃𝑜𝑚𝑖𝑒̨𝑑𝑧𝑦 ℎ𝑖𝑠𝑡𝑜𝑟𝑖𝑎̨ 𝑎 𝑤𝑠𝑝𝑜́ł𝑐𝑧𝑒𝑠𝑛𝑦𝑚𝑖 𝑤𝑦𝑧𝑤𝑎𝑛𝑖𝑎𝑚𝑖!

Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie, fot. A. Żukowska
Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie, fot. A. Żukowska

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Ogrodów Historycznych na spacery w Warszawie zapraszają także:
Łazienki Królewskie / Royal Lazienki – spacer pt. 𝐻𝑖𝑠𝑡𝑜𝑟𝑦𝑐𝑧𝑛𝑒 𝑜𝑔𝑟𝑜𝑑𝑦 𝑢 𝑝𝑟𝑜𝑔𝑢 𝑛𝑜𝑤𝑦𝑐ℎ 𝑠𝑡𝑢𝑙𝑒𝑐𝑖: 350 𝑙𝑒𝑐𝑖𝑒 Ł𝑎𝑧𝑖𝑒𝑛𝑒𝑘 w sobotę 27 kwietnia godzina 10:00 poprowadzi Beata Kańska – kierownik Ogrodów. Zbiórka na tarasie widokowym Zamku Ujazdowskiego od strony Kanału Piaseczyńskiego.

Łazienki fot. Paweł Czarnecki, MŁK
Łazienki, fot. Paweł Czarnecki

Zarząd Zieleni Warszawy zaprasza do Ogrodu Saskiego w niedzielę 28 kwietnia na godz. 11:00 na 𝑆𝑝𝑎𝑐𝑒𝑟 𝑝𝑜 𝑆𝑎𝑠𝑘𝑖𝑚 – 𝑡𝑟𝑧𝑦 𝑠𝑡𝑢𝑙𝑒𝑐𝑖𝑎 𝑂𝑔𝑟𝑜𝑑𝑢, który poprowadzi p. Magdalena Frydrych, ogrodniczka i ekspertka ZZW. Początek spotkania na skwerze sk. J. Twardowskiego przy Krakowskim Przedmieściu przy tablicy pamiątkowej – Płaskorzeźbie “Oś Saska”.

Ogród Saski fot. K. Babicki
Ogród Saski fot. K. Babicki

Czytaj więcej FB

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter