Nowe róże od Kordesa z tytułem Excellence-Rose

Kolejne pięć róż od Kordesa można już nazwać “Excellence-Rose”. Róże Excellence to mocne, zdrowe, obficie kwitnące róże, które nie będą sprawiać żadnych problemów w uprawie, nawet początkującym ogrodnikom. Aby zakwalifikować się do odznaczenia “Róża Excellence”, krzewy róż są testowane przez 3 lata w kilku różankach w Holandii i Belgii.

róża ‘Alexander von Humboldt’
róża ‘Alexander von Humboldt’

‘Alexander von Humboldt’, róża okrywowa (W. Kordes’ Söhne 2018). Róża z kolekcji NeKtar Garden® odporna na choroby, upały oraz deszcz. Idealna do półcień, do pojemników, donic, na skarpy.

róża ‘SEE YOU® in purple’

‘SEE YOU® in purple’ róża rabatowa (W. Kordes’ Söhne 2019) z serii ‘SEE YOU’. Krzew wyprostowany o zwartym pokroju, kwiaty pojedyncze w kolorze kremowo-białym z fioletowym okiem. Pąk jest żółty. Hybryda Perska o zdrowych liściach.

róża ‘Phoenix®’
róża ‘Phoenix®’,

‘Phoenix®’, róża rabatowa (W. Kordes’ Söhne 2017). Zwarty pokrój niewielkiego krzewu, kwiaty o intensywnym pomarańczowym odcieniu, nostalgicznych pąkach kwiatowych i dobrej zdrowotności liści. Doskonale nadaje się do uprawy w donicach na tarasach i balkonach.

róża ‘Nautica®’
róża ‘Nautica®’

‘Nautica®’ róża rabatowa (W. Kordes’ Söhne 2017). Ciekawy lawendowy kolor kwiatów tej odmiany róży, zaczynający się od jagodowych pąków, przechodząc w róż, aby skończyć na właściwym kolorze wchodzącym w indygo. Bardzo zdrowa odmiana, o pięknych ciemno zielonych liściach. Doskonała na rabaty i do donic.

róża ‘Sunmaid’
róża ‘Sunmaid’

‘Sunmaid’ róża rabatowa (W. Kordes’ Söhne 2020). Róża o pełnych, czysto żółtych kwiatach i delikatnym zapachu, obficie kwitnąca. Krzewy mają zdrowe liście. W 2018 r. róża otrzymała certyfikat ADR. Idealna na klasyczne rabaty różane, mieszanych rabatach z bylinami lub  do donic na tarasie i balkonie.

RosaĆwik

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter