Wielkanocne życzenia

Wspaniałych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych radością z nadchodzącej wiosny oraz miłością do świata i ludzi wokół nas, a także nadzieją na lepsze jutro. Cieszmy się ze spotkania z bliskimi, korzystajmy z chwil dobrej pogody, aby wyjść na długi spacer oraz dbajmy o ogrody, a w szczególności róże. Teraz górą kwiaty cebulowe!

kompozycja Joanna Kiedacz

Dla aktywnych Aflopark w Pabianicach podczas Świąt Wielkanocnych organizuje dla rodzin z dziećmi poszukiwanie wielkanocnego zajączka – grę terenową.

Można udać się na spacery do parków w całej Polsce. Większość Ogrodów Botanicznych jest już czynnych, choć informacje przed wyruszeniem na spacer trzeba sprawdzić na stronie internetowej ogrodu. Ogród Botaniczny we Wrocławiu zaprasza 1 kwietnia ( w poniedziałek), a Arboretum w Wojsławicach zaczniemy odwiedzać od 14 kwietnia. We wszystkich parkach i ogrodach spotkamy rośliny kwitnące wiosną. Już niedługo magnolie pokażą swe piękne kwiaty i kolejne drzewa oraz krzewy. Wiosna jest wśród nas!

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu, fot. Renata Kuszan
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu, fot. Renata Kuszan
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu, fot. Renata Kuszan
Fritillaria raddeana, źródło FB Ogród Botaniczny w Warszawie
Morela japońska ‘Beni–Chidori’ (Prunus mume Siebold & Zucc. ‘Beni–Chidori’), źródło FB Ogród Botaniczny w Warszawie
Na skarpie zakwitły już kokorycze (Corydalis solida) i zawilce (Anemone nemorosa), źródło FB Ogród Botaniczny w Warszawie

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter