Niezawodne róże ogrodowe poleca Słaro – Najpiękniejsze Róże

Szkółka Róż Słaro – Najpiękniejsze Róże poleca w jesieni odmiany sprawdzone w ogrodach, łatwe w uprawie, które zachwycają kwiatami przez cały sezon.

Róże pnące

‘Florentina®’ (hod. W. Kordes’ Söhne, 2016), róża dorasta do 250 cm i zachwyca swoimi cudownymi kwiatami, które utrzymują się przez cały sezon. Są pełne i wydzielają subtelny zapach. Odmiana zdrowa i odporna na takie choroby jak mączniak czy czarno plamistość liści.

róża ‘Florentina®’

‘New Dawn’ (1930) odmiana wyróżnia się swoją niebywałą mrozoodpornością oraz bardzo dobrą zdrowotnością. Jest to róża, która nie potrzebuje nadmiernej opieki i pielęgnacji. Bardzo obficie kwitnie a jej kwiaty o średnicy 6-8 cm pachną delikatnie i pięknie się prezentują na tle ciemnozielonych liści. Dorasta nawet do 5m wysokości przy korzystnych warunkach. To idealna odmiana na różnego rodzaju pergole, łuki, czy płoty.

róża ‘New Dawn’
Róże rabatowe

Hansestadt Rostock®‘ (hod. Rosen Tantau, 2010), wyróżnia się swoimi pięknymi, morelowymi kwiatami. Krzewy są pełne wigoru, rosną dosyć zwarto oraz mają wyprostowany pokrój. Jej dużą zaletą jest jej kolor, który zmienia ocień morelowego poprzez cały okres kwitnienia. Krzew dorasta do 80cm wysokości i kwitnie cały sezon, aż do późnej jesieni.

róża ‘Hansestadt Rostock®’

Pastella®’ (hod. Rosen Tantau, 2004),  dosyć niska róża, która wyróżnia się swoim unikatowym, pastelowym kolorem. Jasnoróżowe kwiaty o średnicy 6-8cm, są bardzo odporne na deszcz, a dodatkowo delikatnie pachną. Jedną z jej zalet jest na pewno to, że rośnie zwarcie, oraz jest odporna na różnego rodzaju choroby grzybowe, co potwierdza certyfikat ADR.

róża ‘Pastella®’

Pomponella®’ (hod. Kordes Rosen, 2005) odmiana charakteryzuje się swoim unikatowym kształtem kwiatów, który przypomina kule. Kwiaty zebrane są w bardzo duże grupy. Dodatkową zaletą kwiatów, jest to, że delikatnie pachną. Jest odporna na choroby grzybowe oraz różnego rodzaju trudne warunki pogodowe, co potwierdza certyfikat ADR.

róża ‘Pomponella®’
Róże wielkokwiatowe

Schöne Maid®’ (hod. Rosen Tantau, 2014), nazwą odnosi się do utworu Tony’ego Marshall’a. Odmianę charakteryzują jej pełne, bardzo mocno pachnące kwiaty o delikatnym kolorze różu.

róża ‘Schöne Maid®’

Mary Ann®’ (hod. Rosen Tantau, 2012),  odmianę charakteryzuje unikatowy, herbaciany kolor, a pełne kwiaty delikatnie pachną. Tworzy gęste krzewy oraz obrasta w ciemnozielone, błyszczące liście.

róża ‘Mary Ann®’

Chippendale®’  (hod. Rosen Tantau, 2005), róża o kwiatach pełnych w ciemno-pomarańczowym kolorze i zapachu owocowym. Ciekawostką jest to, że kwiaty w czasie kwitnienia zmieniają barwę od jaśniejszej, do ciemniejszej i doskonale prezentują się na tle  ciemno-zielonych, półmatowe liści.

róża ‘Chippendale®’

Więcej odmian w sklepie Słaro – Najpiękniejsze Róże

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter