Róże z „Oczkiem” – jesienna propozycja róż od Rosarium

Rosarium Szkółka Róż  poleca jesienią ciekawe róże z grupy mieszańców Rosa Hulthemia persica, czyli róże z “oczkiem”, zwłaszcza z serii ‘Orienta®’.

‘Aylin’ (hod. Tantau, 2022), róża okrywowa z grupy mieszańców Hulthemia persica, z serii ‘Orienta®’. Zdrowa, odporna i miododajna – przyciągająca pszczoły. Nadaje się do donic, na obwódki rabat i do patio. Laureatka brązowego medalu w Baden-Baden.

róża ‘Aylin’, fot. Rosarium Szkółka Róż

‘Laila’ (hod. Rosen Tantau, 2020), to wyjątkowa róża parkowa z grupy mieszańców Hulthemia persica, z serii ‘Orienta®’,  z wyrazistym lawendowym oczkiem. Może byś sadzona w ogrodach rustykalnych, w towarzystwie kwitnących bylin i kwiatów sezonowych. Jej pylniki przyciągają zapylacze, owady i motyle. Doskonale sprawdzi się jako niski żywopłot lub posadzona przy murku lub płocie.

róża ‘Laila’, fot. Rosarium Szkółka Róż

‘Aladdin’ (hod. Rosen Tantau, 2020), róża pnąca z grupy mieszańców Hulthemia persica, z serii ‘Orienta®’. Fuksjowy kolor jej kwiatów z buraczkowym oczkiem i żółtymi pręcikami intensywnie odbija się na tle ciemnozielonych liści. Odmianę tę można sadzić przy pergolach, trejażach, płotach oraz innych konstrukcjach. Doskonała roślina miododajna przyciągająca pszczoły, trzmiele i inne zapylacze.

róża ‘Aladdin’ fot. Rosarium Szkółka Róż

‘Djamila’ (hod. Tantau, 2020), róża krzewiasta z grupy mieszańców Hulthemia persica, z serii ‘Orienta®’. Jej ciemnoróżowe kwiaty z jagodowym oczkiem z wyrazistymi pylnikami przyciągają owady. Może rosnąć w pojemnikach lub na niskich rabatach.

róża ‘Djamila’ fot. Rosarium Szkółka Róż

‘Magnolia’ (hod. Tantau, 2020), róża krzewiasta z grupy mieszańców Hulthemia persica, z serii ‘Orienta®’. Kwiaty różowe z rubinowym oczkiem pojawiają się obficie przez cały sezon, przyciągając zapylacze i owady. Sam krzew wykazuje duży wigor, rośnie szybko i jest odporny na choroby grzybowe.

róża ‘Magnolia’ fot. Rosarium Szkółka Róż

‘Shila’ (hod. Rosen Tantau, 2020), róża okrywowa z grupy mieszańców Hulthemia persica, z serii ‘Orienta®’. Kwiaty zebrane w małe kiście po 5-7 sztuk mają przepiękne malinowe oczko otoczone łososioworóżowymi delikatnymi płatkami. Może być wykorzystywana jako roślina miododajna przyciągająca pszczoły i inne zapylacze na rabatach mieszanych. Idealnie sprawdzi się też posadzona do donic i innych pojemników.

róża ‘Shila’ fot.Rosarium Szkółka Róż
Inne odmiany odmiany róż z „oczkiem” polecane przez Rosarium Szkółkę Róż

‘Alissar’, syn ‘Princess of Phoenicia®’ (hod. Harkness, 2009), oryginalny mieszaniec Rosa persica (Rosa hultemia), o charakterystycznej zmiennej kolorystyce i kwiatach zbudowanych z dwóch okółków płatków. Przypominające skrzydła motyla kwiaty, początkowo różowo kremowe z rubinową plamką u nasady płatków, mają z upływem czasu tendencję do blednięcia. Pachną przyjemnie, choć niezbyt intensywnie. Krzewy dobrze rozgałęzione, o wyprostowanym wzroście i brązowych pędach, są bardzo zdrowe i kwitną od maja do października.

róża ‘Alissar’, syn ‘Princess of Phoenicia®’ fot. LENS ROSES

‘Angel Eyes’ (hod. Christopher Warner, 2012), róża wielokwiatowa o charakterze okrywowym, z grupy mieszańców Hulthemia persica. Dość mrozoodporna i radząca sobie nawet na mniej zasobnych glebach. Kwiaty o liliowych płatkach i ciemnym, fuksjowym oczku, doskonale kontrastują z ciemnozielonymi, błyszczącymi liśćmi. Kwiaty o liliowych płatkach i ciemnym, fuksjowym oczku doskonale kontrastują z ciemnozielonymi, błyszczącymi liśćmi.

róża ‘Angel Eyes’ fot. fot.Rosarium Szkółka Róż

‘Bright as a Button®’ (hod. Christopher H. Warnera, 2006), róża należąca do grupy róż Hulthemia persica . Bardzo atrakcyjna ze względu na wyjątkową barwę kwiatów, które przypominają kwiaty ketmii. Ma zdrowe błyszczące liście i jest pełna wigoru.

róża ‘Bright as a Button®’ fot. Rosarium Szkółka Róż

Więcej odmian róż z oczkiem w ofercie Rosarium Szkółka Róż

Rosarium Szkółka Róż

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter