Nowości w ofercie róż Rosarium

Każdego roku Rosarium Szkółka Róż wprowadza do swojej oferty nowe odmiany róż, zarówno te, które dopiero co pojawiły się na rynku – zostały niedawno wyhodowane, jaki takie, które cieszą się uznaniem klientów w Polsce i na świecie, a do tej pory szkółka nie miała ich w swoim katalogu propozycji dla klientów. W sezonie jesiennym 2023r. pojawiło się w ofercie Rosarium kilka ciekawych odmian róż ogrodowych.

‘Loki®’ (hod. Rosen Tantau, 2022), niezwykle interesująca,  nowa odmiana wśród róż okrywowych. Zwraca uwagę wyrazistą barwą kwiatów – wnętrze pąka jest białe, a brzegi wiśniowo czerwone. Róża bardzo odporna na choroby, nadzwyczaj żywotna i bujnie rosnąca, kwitnie niemal nieprzerwanie przez cały sezon. Jest chętnie odwiedzana przez owady. Samoczyszczące się krzewy, zawsze wyglądają efektownie.

róża ‘Loki®’ fot. Rosarium Szkółka Róż

‘Lavender Pinocchio’ (hod. Eugene S. Boerner, 1949), róża z dużym wigorem o kwiatach w oryginalnym kolorze bzu i lawendy. Może rosnąć na rabatach mieszanych, gdzie doskonale skomponuje się z bylinami i trawami.

róża ‘Lavender Pinocchio’ fot. Rosarium Szkółka Róż
róża ‘Lavender Pinocchio’ fot. Rosarium Szkółka Róż

‘Mauritia®’ hod. Rosen Tantau, 2021), przepiękna róża nostalgiczna przypominająca stare odmiany historyczne. Tworzy zgrabny krzew o dużych romantycznych kwiatach, które wyróżniają się bardzo silnym, słodkim zapachem. Wielokrotnie wyróżniona podczas ogólnoświatowych konkursów różanych.

róża ‘Mauritia®’ fot. Rosarium Szkółka Róż
róża ‘Mauritia®’ fot. Rosarium Szkółka Róż

Więcej nowości róż ogrodowych w ofercie Rosarium Szkółka Róż

Rosarium Szkółka Róż

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter