Nowości w ofercie róż Jesień 2023 – poleca RosaĆwik

RosaĆwik wprowadza na polski rynek nowe odmiany róż, które pojawiły się w sprzedaży w 2023r. Róże bardzo zdrowe, odporne i piękne zarazem.

Róża ‘Simsalabim®’ (W. Kordes’ Söhne 2023) należy do serii NektarGarten®, czyli róż przyjaznych owadom, przeznaczonych zwłaszcza do naturalnego ogrodu. Kwiaty tej odmiany są dwukolorowe, w biało-czerwone paski. Krzew jest wyprostowany, niewielkich rozmiarów, ma bogate baldachy dużych, pojedynczych płatków, kontrastujące z błyszczącymi liśćmi, które są całkowicie niewrażliwe na wszelkiego rodzaju choroby grzybowe.

Róża ‘Simsalabim®’ fot. www.rosen.de

Róża rabatowa ‘Spotlight®’ (W. Kordes’ Söhne 2023). Odmiana, która szturmem weszła na rynek, gdyż otrzymała nagrodę Złota Róża Baden-Baden 2023r., czyli jedną z najważniejszych nagród różanych na świecie. Jury podkreśliło, że obficie kwitnąca floribunda wyróżnia się szczególnie regularnym wzrostem i dobrą odpornością na rdzę gwiaździstą i mączniaka prawdziwego.
Kompaktowa, bujnie rosnąca róża rabatowa, o podwójnych kielichach kwiatowych, zebranych w baldachy o intensywnym kolorze kwiatów. Jej zwarty pokrój sprawia, że idealnie nadaje się do sadzenia w donicach na tarasach i balkonach. Ponadto kwiaty są bardzo zdrowe i odporne na wysokie temperatury.

Róża rabatowa ‘Spotlight®’ fot.www.rosen.de

Róża pnąca ‘Lemon Siluetta®’ (W. Kordes’ Söhne 2023) należy do kolekcji róż Siluetta®. Róża o wyprostowanym pokroju, wielokrotnie kwitnąca. Idealnie nadaje się do mniejszych ogrodów, tarasów. Ma rzadki dla róż pnących kolor kwiatów, bo cytrynowo-żółty.

Róża pnąca ‘Lemon Siluetta®’ fot.www.rosen.de

Róża ‘Ruby Kiss®’ (W. Kordes’ Söhne 2023) z serii Eleganza®, to wyprostowana, wielkokwiatowa róża szlachetna o dużych, bardzo obfitych, pełnych kwiatach, które otwierają się w romantyczne miseczki oraz bardzo zdrowych liściach odpornych na choroby.

Róża ‘Ruby Kiss®’ fot.www.rosen.de

Róża rabatowa Lollipop® (W. Kordes’ Söhne 2023).  Zwarty krzew o półpełnych kwiatach o pomarańczowo-żółtej barwie. Pomimo ekstrawaganckiego wyglądu jest to róża łatwa w pielęgnacji i o zdrowych liściach.

Róża rabatowa Lollipop® fot.www.rosen.de

Róża krzaczasta ‘Pashmina®’  (W. Kordes’ Söhne 2023). Niezwykle piękna i stosunkowo delikatnie rosnąca róża rabatowa o łukowatym, zwisającym pokroju. Dzięki bujnym baldachimom małych, delikatnie różowych kwiatów idealnie nadaje się do sadzenia na dużą skalę, również w połączeniu z bylinami.

Róża krzaczasta ‘Pashmina®’  fot.www.rosen.de

Więcej nowości różanych w ofercie sklepu RosaĆwik

RosaĆwik

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter