Nowości w ofercie jesień 2023 – róże piżmowe od Lens-Roses

Szkółka Róż Rozarium wprowadziła do swojej oferty szeroki wybór odmian róż piżmowych. Poniżej prezentowane są róże piżmowe hodowli Lens-Roses.

‘Allevia’ (Lens, 2019) mieszaniec piżmowy,. Wspaniałe bukiety małych, wypełnionych, pomponowych kwiatów o osobnym fioletowo-różowym lub fioletowym kolorze i lekkim kwiatowym zapachu. Krzaczasty krzew, prawie bez kolców, który bujnie kwitnie od czerwca do późnej jesieni.

róża ‘Allevia’ fot. Lens-Roses

‘Claire Jolly’  (Lens, 1991) róża miniaturowa z małymi, różowymi, lekko pachnącymi kwiatami i ozdobnymi liśćmi. Nadaje się do pojemników i doniczek oraz na brzeg rabaty.

róża ‘Claire Jolly’ fot. Lens-Roses

‘Comtesse Andre d’Oultremont’ (Lens, 2015) mieszaniec piżmowy . Piękny krzew z półpełnymi pachnącymi kwiatami w pastelowych odcieniach różu i kremowej bieli, pokazujący pręciki. Kwiaty są w bardzo dużych bukietach, do 30 kwiatów.

róża ‘Comtesse Andre d’Oultremont’ fot. Lens-Roses

‘Easy to Cut’ (Lens, 1997). Małe, półpełne kwiaty w kształcie misy są jasno kremowo-różowe, a czasem łososiowe, w zależności od pory roku, jaśnieją do kremu. Mają lekki kwiatowy zapach. Dobra róża powtarzająca kwitnienie o najlepszych cechach.

róża ‘Easy To Cut’ fot. Lens-Roses

‘Elisabeth Oberle’ (Lens, 2010). Obficie kwitnący krzew o wyglądzie i cechach dzikich róż. Kwiaty są pojedyncze, białe i ułożone w duże skupiska. Mają przyjemny zapach piżma: słodki, pikantny i herbaciany.

róża ‘Elizabeth Oberle’ fot. Ewa Jarmulak

‘Folle Framboise’ (Lens, 2020) mieszaniec piżmowy. Krzew o wysokości 60 cm z drobnymi koralowymi kwiatami kwitnącymi do mrozów.

róża ‘Folle Framboise’ fot. Lens-Roses

‘Henrianne de Gerlache’ (Lens, 2016). Elegancki krzew, bez kolców, z uroczymi dużymi bukietami pachnących kwiatów w kształcie misy, różowo-białych po środku. Półpełne kwiaty pokazują swoje pręciki i przyciągają pszczoły.

róża ‘Henrianne de Gerlache’ fot.Lens-Roses

‘Lens Flair’ (Lens, 2020) mieszaniec piżmowy. Róża pnąca z uderzająco eleganckimi wydłużonymi czerwono-różowymi pąkami kwiatowymi, z których rozwijające się duże, pojedyncze łososiowo-różowe kwiaty są jaśniejsze. Mają przyjemny kwiatowy zapach. Kwiaty są w dużych bukietach i kwitną od końca maja do późnej jesieni. Niezwykły jest także piękny kontrast między pierwszymi kwiatami a młodymi brązowo-czerwonymi gałęziami i liśćmi.

róża ‘Lens Flair’ fot. Lens-Roses

‘Maria Mathilda’ (Lens, 1980) róża rabatowa, mieszaniec piżmowy. Jedna z najlepszych białych róż kwitnących w dużych bukietach. Roślina ma mocne, prawie pozbawione kolców gałęzie z mocnymi ciemnozielonymi i wyjątkowo zdrowymi liśćmi.

róża ‘Maria Mathilda’ fot. Lens-Roses

‘Millie Fleur’ (Lens, 2021) mieszaniec piżmowy. Krzew z dużymi bukietami w kształcie piramidy, małymi wypełnionymi liliowo-różowymi kwiatami, które pachną i przyciągają pszczoły. Przewieszające się gałęzie mają błyszczące zielone, zdrowe liście.

róża ‘Millie Fleur’ fot. Lens-Roses

‘Omi Oswald’ (Lens, 1988) LENomina mieszaniec piżmowy, róża rabatowa. Uroczy, energicznie kwitnący krzew z okrągłymi bukietami półpełnych, jasnożółtych kwiatów, które blakną do bieli, z delikatnym zapachem. 

róża ‘Omi Oswald’ fot. Ewa Jarmulak

‘Prince Charles de Luxembourg’  (Lens, 2020), mieszaniec piżmowy. Uroczy krzew z dużymi bukietami pełnych, pachnących różowych kwiatów. Ich kulisty kształt i jasnoróżowy kolor tworzą romantyczny wygląd. Kwitnienie trwa długo, aż do późnej jesieni. Utrzymują się długo w bukiecie.

róża ‘Prince Charles de Luxembourg’ fot. Lens-Roses

‘Rush’ (Lens, 1983), mieszaniec piżmowy, krzew osiąga wysokość do 150cm. Kwiaty pojedyncze zebrane w duże bukiety, o świeżym wyglądzie. Chętnie powtarza kwitnienie aż do pierwszych przymrozków. Liście są mocne, średnio zielone.

róża ‘Rush’ fot. Lens-Roses

‘Sourire d’Isabelle’ (Lens, 2019) róża pnąca, mieszaniec piżmowy. Delikatne, różowe, pojedyncze kwiaty z prawie białym środkiem w bukietach. Różowe pręciki sprawiają, że kwiaty są niezwykle dekoracyjne. Kwiaty mają piękny, egzotyczny zapach.

róża ‘Sourire d’Isabelle’ fot. Lens-Roses

Róże piżmowe poleca szkółka Rozarium.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter