Floryści w akcji

W Kutnie od samego rana w piątek, 8 września 2023r., a nawet dzień wcześniej, w kilku punktach miasta floryści przygotowują instalacje florystyczne w rozmiarze XXL. Przyzwyczaili odwiedzających regularnie Święto Róży, że w całym mieście jest co oglądać. Przed rozpoczęciem imprezy można podpatrzeć – jak oni to robią?

Ławeczka Królowej Warszawy ustawiona przed Pawilonem Wystawowym, gdzie prezentowana jest wystawa “Wewnętrzny Świat Królowej”, którego bohaterką jest róża Zamku Królewskiego w Warszawie, hodowli Łukasza Rojewskiego ‘Królowa Warszawy’. Można usiąść na ławeczce i zrobić pamiątkową fotografię z Kutna.

Przed Pawilonem Wystawowym na Placu Wolności, płytki zbiornik z wodą, zamienił się w staw z wysokimi trawami.

Przed Pałacem Saskim na Placu Piłsudskiego pojawiły się dwie wielkie donice, które kolorystyka nawiązują do donic z Zamku Królewskiego w Warszawie.

każda kompozycja w mieście miała tabliczkę informacyjną

Bolesław Wituszyński, to człowiek zasłużony dla Kutna, hodowca róż, społecznik. Jego pomnik znajduje się obok budynku Kutnowskiego Domu Kultury. Zawsze jest dekorowany przez florystów. Tak było również w tym roku.

pomnik Bolesława Wituszyńskiego w Kutnie

Obok Pomnika Bolesława Wituszyńskiego, całkowicie inna kompozycja – pełna słońca.

wejście główne do KDK
Park Traugutta, przed budynkiem KDK
staw w Parku Traugutta

Można było zobaczyć jeszcze wiele innych, ciekawych kompozycji, w różnych miejscach miasta, wystarczyło mieć tylko oczy szeroko otwarte.

Renata Krochmal

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter