Róża św. Rity w Kutnie

W Kutnie podczas Święta Róży odbędzie się prelekcja poświęcona postaci Świętej Rity z Cascii, z jej nieodłącznym atrybutem – kwiatem róży. W tradycji katolickiej Święta Rita uważana jest za patronkę spraw trudnych i beznadziejnych, szczególnie problemów małżeńskich.

Patronka spraw trudnych, zwana także Perłą Umbrii, zainspirowała autora prelekcji Piotra Kemskiego, chemika, eksperta zapachowego Polskiego Towarzystwa Różanego, do stworzenia “Oleju Świętej Rity” – jest to mieszanina olejków eterycznych, tworzących kompozycję zapachową, z wiodącą nutą olejku różanego. Wszystkie użyte składniki są pochodzenia naturalnego, pozyskano je z roślin związanych z Italią lub roślin wymienionych na kartach Biblii. Jako bazę kosmetyku użyto oleju ze słodkich migdałów. Po prelekcji mini-warsztat rozpoznawania olejków eterycznych pochodzących z różnych części roślin: liści, kwiatów, owoców, kory, drewna i korzeni.
Dla uczestników spotkania przygotowano pachnący upominek w postaci próbki “Oleju Świętej Rity” – produkt może być użyty do masażu, zgodnie z zasadami aromaterapii.

Prelekcja odbędzie się 10 września 2023r. w Kutnie, godz.11:00 – Więcej

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter