PTR Partnerem Kwietnego Pikniku w Warszawie

Polskie Towarzystwo Różane miało zaszczyt i szczęście być jednym z Partnerów Zarządu Zieleni miasta stołecznego Warszawy przy organizacji 40. edycji Konkursu Warszawa w Kwiatach, którego główną bohaterką była róża. Mieliśmy okazję promować nasze ukochane kwiaty wśród mieszkańców Warszawy.

Niedzielny Piknik w Multimedialnym Parku Fontann pokazał, że miłośników zieleni wśród mieszkańców Warszawy jest bardzo dużo. Miał charakter rodzinny i edukacyjny, było wiele zabaw dla dzieci oraz całych rodzin.

teren eventu pięknie położony w pobliżu rzeki Wisły oraz u stóp Starego Miasta.
Pogoda w niedzielne sierpniowe popołudnie dopisała – tutaj, inżynier zasłużony dla powstania warszawskich wodociągów (zaprojektował sieć kanalizacyjną Warszawy i w 1886 uruchomił miejskie wodociągi), William Heerlein Lindley spogląda z wysokości swojego pomnika, przy ławeczce z rur wodociągowych, ustawionej na jego cześć w 2011r. z okazji 125-lecia Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.
licznie przybyli uczestnicy Pikniku uczestniczyli twórczo w przygotowanych dla nich atrakcjach
sercem całego wydarzenia była scena, gdzie dokonano prezentacji laureatów Konkursu Warszawa w Kwiatach, a wcześniej odbył się chrzest róży hodowli Łukasza Rojewskiego ‘Prezydent Stefan Starzyński’.
nadanie róży imienia ‘Prezydent Stefan Starzyński’ było bardzo ważną częścią wydarzenia, a róża wkrótce pojawi się na miejskich klombach
chrzciny róży ‘Prezydent Stefan Starzyński’
atmosfera panowała piknikowa, było dużo leżaków, krzesełek i … trawy, a Wodociągi Warszawskie częstowały kranówką z dodatkami

Dzieci miały dla siebie mnóstwo atrakcji – mogły wykonać róże z bibuły, kwiaty z papieru, upleść wianek z żywych kwiatów, zrobić piękny bukiet oraz bombę kwietną. Proponowane zajęcia były tak atrakcyjne, że do ich wykonywania przystępowali również dorośli.

każdy mógł przystąpić do kolorowania kolorowanki
róże z bibuły
najdłuższa kolejka ustawiała się do robienia wianków, a później chodzili w nich wszyscy … również pies
najmłodsi uczestnicy Pikniku korzystali z ogólnie dostępnych atrakcji Parku Fontann
tutaj odbywa się produkcja bomb kwiatowych
małe ogrodniczki radzą sobie ze sprzętem doskonale
stoiska Partnerów 40. Edycji Konkursu Warszawa w Kwiatach
można było otrzymać specjalnie ułożony bukiet
stoiska: PTR, Kutna Miasta Róż oraz Rojewski Roses – Partnerów wydarzenia
na koniec można było zrobić pamiątkowe foto na specjalnie do tego celu przygotowanej kwietnej ściance

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter