Biesiada PTR 2023 – Różany Dworek w Stoku

Po dwóch dniach intensywnych wycieczek nastała wreszcie godz.20 dnia 8 lipca (sobota) 2023r. i mogliśmy zasiąść do wspólnego biesiadowania. Chociaż w ciągu dnia słońce prażyło niemiłosiernie, to humory dopisywały i wszyscy cieszyliśmy się na wspólne spotkanie przy grillu. W towarzystwie róż, bo Dworek Różany w miejscowości Stok k. Puław, gdzie odbywała się Biesiada, obsadzony jest szczodrze różami, spotkało się grono członków i miłośników Polskiego Towarzystwa Różanego. Kilka osób na Biesiadę przybyło pierwszy raz.

w tym roku naszymi gośćmi były także dzieci, które korzystając z przygotowanych dwóch placów zabaw absolutnie nie sprawiały kłopotu.
okazuje się, że dzieci są grzeczne, jak tylko mają zajęcie odpowiednie dla swojego wieku.
tutaj nieco starszy kolega …

Wszystkich przybyłych serdecznie powitała Prezes Polskiego Towarzystwa Różanego Bożena Matysiak, która po czerwcowej wizycie w Paryżu w Parku Bagatelle, gdzie pełniła zaszczytną funkcję prowadzącej uroczystości związane z Konkursem Nowości Różanych, rozpoczęła słowami: “Mesdames et Messieurs”!

Bożena Matysiak w drodze do zajęcia strategicznego miejsca – u szczytu stołu biesiadnego.
“Mesdames et Messieurs”! – rozpoczęła Bożena Matysiak.
Bożena Matysiak przygotowała się do pełnienia odpowiedzialnej funkcji prowadzącej Biesiadę PTR A.D. 2023, a jej stylizacja z czerwonymi różami wzbudziła uznanie uczestników.

Prezes PTR opowiedziała krótko o wydarzeniach we Francji w czerwcu br. oraz o wrażeniach z zagranicznej wycieczki objazdowej po różanych parkach Europy. Było na tej wycieczce także kilku uczestników Biesiady, którzy wymienili się wrażeniami. Starym zwyczajem, kolejnym punktem Biesiady, było krótkie przedstawienie się każdego z uczestników. Poznaliśmy nowe osoby z naszego grona, albo te, które są członkami PTR od kilku lat, lecz nie były wcześniej ani na wycieczkach, ani na Biesiadzie.

przedstawia się Małgorzata Kryska-Mosur, członek PTR
z czasem pojawienia się potraw na talerzach i napojów w szkle, atmosfera się rozluźniała
nastała noc i do akcji wkroczyła wiceprezes PTR Weronika Lenarczyk, która była przygotowana do rozdania wielu nagród w konkursach o tematyce różanej. Tematy konkursów były proponowane na bieżąco przez uczestników. Do zdobycia było wiele sympatycznych nagród.

Konkursy i rozmowy trwały do późna w nocy. Ciężko było się rozstać, ale kolejny dzień również był wypełniony wydarzeniami, w których PTR miał wziąć udział, a jednym z uczestników Biesiady była Anna Szpakowska, członek Jury PTR, która od godz. 8 rano miała oceniać róże biorące udział w Profesjonalnym Konkursie Różanym podczas 26. Święta Róż w Końskowoli, zaś reszta towarzystwa miała się udać z niedzielną wizytą do członka honorowego PTR Pana Lucjana Kurowskiego, nestora polskiego szkółkarstwa, który mieszka i pracuje w Końskowoli.

Do zobaczenia za rok na Biesiadzie PTR 2024!

Renata Krochmal

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter