17 lipca – ostatni dzień zgłoszeń do Konkursu Warszawa w Kwiatach

Do 17 lipca 2023 r. Zarząd Zieleni miasta stołecznego Warszawy przyjmuje zgłoszenia do 40. Konkursu Warszawa w Kwiatach. Dla uczestników Konkursu, a zwłaszcza dla laureatów, których poznamy 27 sierpnia 2023 r. na uroczystym ogłoszeniu wyników, przewidziano mnóstwo atrakcyjnych nagród. Zatem nie ma na co czekać, tylko zgłosić swój udział! Wszystkie wiadomości tj. warunki uczestnictwa, kategorie konkursowe, porady, formularze znajdują się na stronie https://zzw.waw.pl/warszawawkwiatach/

Zgłoszenie do Konkursu TUTAJ

Przypomnijmy, że w tym roku róża występuje w roli głównej 40. edycji Konkursu, którego Partnerem jest m. innymi Polskie Towarzystwo Różane. Uroczystość rozdania nagród konkursowych odbędzie się 27 sierpnia 2023 r. w Warszawie w Multimedialnym Parku Fontann i będzie połączona z chrztem nowej odmiany róży Łukasza Rojewskiego.

Jury przyzna także 4 nagrody specjalne: „Mister Kwiatów”, nagroda im. Zofii Wóycickiej, nagroda im. Stefana Starzyńskiego oraz jubileuszowa nagroda „Królowa Róż”. Nagrodami rzeczowymi w konkursie są m.in. wyjątkowe kwiatowe upominki, sadzonki róż, ogrodnicze publikacje oraz vouchery na webinary z udziałem światowych ekspertów architektury krajobrazu, które przekażą Partnerzy konkursu. Laureat lub laureatka nagrody Mister Kwiatów może wykorzystać swój talent, projektując reprezentacyjną rabatę w centrum Warszawy, a zwycięska placówka edukacyjna skorzystać ze szkolenia dla nauczycieli nt. prowadzenia zajęć ogrodniczych.

Podczas uroczystości rozdania nagród laureatom PTR zorganizuje Stoisko Zapachowe promujące odmiany pachnące róż. Uczestnicy naszego Konkursu Zapachowego wybiorą najpiękniej pachnącą różę spośród zestawu, który zaproponujemy. Zatem drodzy miłośnicy róż – trenujcie nosy!

II nagroda Warszawa w Kwiatach 2022 ogródki edukacyjne, fot. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy
I nagroda Warszawa w Kwiatach 2022 osiedla mieszkaniowe, fot. Zarząd Zieleni m.st Warszawy

Poniżej plakaty promujące tylko kilka z kategorii konkursowych, z którymi możecie spotkać się spacerując po Warszawie. Niech będą zachętą do zgłoszenia swojej aranżacji zieleni. Kategorii konkursowych jest dużo i na pewno każdy znajdzie odpowiednią.

Warszawa w Kwiatach to największa akcja wspólnego upiększania miasta i krzewienia miłości do zieleni. Jej inicjatorem był Prezydent Stefan Starzyński, a jej kontynuatorami są setki Warszawianek i Warszawiaków. Do konkursu można się zgłosić w aż 9 kategoriach: 

  • balkony, loggie i okna, 
  • inicjatywy sąsiedzkie, 
  • ogrody i ogródki przydomowe przy budynkach jedno- i wielorodzinnych, 
  • osiedla mieszkaniowe, 
  • aranżacja zieleni (przy kawiarniach, sklepach, punktach usługowych), 
  • ogród lub ogródek edukacyjny (przy placówkach edukacyjnych), 
  • założenie ogrodowe statutowe, 
  • założenie ogrodowe niestatutowe, 
  • ogródki działkowe kwietne. 

Jak się zgłosić Zgłoszenia można wysyłać do 17 lipca 2023 r. poprzez formularz internetowy, dostępny na stronie, oraz listownie. Do zgłoszenia należy dołączyć maksymalnie 5 fotografii całościowo prezentujących zgłaszany obiekt oraz jego opis, zawierający informacje o występujących w nim roślinach i ekologicznych rozwiązaniach (np. magazynowanie wody, kompostowanie czy wspieranie różnorodności biologicznej).

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter