Nowe polskie Róże – hodowli Roza Sobieszek

Szkółka Róż Roza Sobieszek zajmuje się produkcją, sprzedażą i hodowlą róż. Szkółka szczególnie zadowolona jest z dwóch odmian, które udało się wyhodować i wprowadzić na rynek w 2022r.

‘Dama Łasku®’
fot. róża ‘Dama Łasku®’

Jest to odmiana róży rabatowej, która została wyhodowana w szkółce Roza Sobieszek w 2022. Jej chrzest odbył się podczas obchodów 600-lecia nadania praw miejskich dla miasta Łask. Jej niewątpliwym i niepowtarzalnym atutem jest żywa barwa kwiatów, których kolor balansuje pomiędzy pomarańczowym, na samym początku, aby potem w trakcie kwitnienia przybrać kolor morelowo-kremowy , a na samym końcu wpaść w śmietanowy odcień bieli. Idealnym podbiciem ich barwy są jasnozielone błyszczące liście. Róża ma słodki zapach, w którym wyczuwalne są nuty miodu i suszonej lipy. Warto dodać, iż półpełne kwiaty ‘Damy Łasku® bardzo obficie kwitną, pokrywając doskonale cały krzew, który cieszy się doskonałą zdrowotnością.

‘Raspberry Rose®’
fot. róża ‘Rasberry Rose®’

Jest to odmiana parkowa bardzo intensywnie i równomiernie krzewiąca się. Charakteryzuje się kwiatem o jaskrawym pomarańczowym kolorze. Jeśli chodzi o zapach wyraźnie są wyczuwalne nuty owocowe z przeważającym zapachem malin. Róża jest odporna na choroby i ma bardzo błyszczące liście.

tekst i zdjęcia Roza Sobieszek

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter