Róże do pojemników – poleca Słaro Najpiękniejsze Róże

Szkółka róż SŁARO Najpiękniejsze Róże poleca wiele odmian róż ze swojej oferty, które nadają się do uprawy w pojemnikach. Poniżej znajdują się opisy tych, które zdaniem specjalistów ze szkółki, będą szczególnie pięknie wyglądać posadzone w pojemnikach. Przy uprawie róż w donicach należy pamiętać o ogólnych zasadach upraw pojemnikowych i odpowiednim cięciu krzewów, które pobudzi je do kwitnienia i utrzyma w odpowiedniej wielkości.

‘Augusta Luise®’, róża wielkokwiatowa, która dorasta do 120 cm wysokości, charakteryzuje ją dobra zdrowotność oraz ciekawy kolor. Kwiaty są pełne, bardzo mocno pachnące, na początku są bardziej różowe, a następnie przechodzą w żółto-czerwony odcień, a kształtem przypominają róże historyczne.

‘Augusta Luise®’, źródło: www.roze-slaro.pl

‘Bengali®’, róża rabatowa, dorasta do wysokości 1 m, nadaje się do słońca i do półcienia. Powtarza kwitnienie. Kwiaty o herbacianym kolorze zmieniają go w trakcie kwitnienia, przyjemnie pachną i są odporne na trudne warunki pogodowe.  Jest to róża licencjonowana, oraz nagrodzona certyfikatem ADR, za swoją dobrą zdrowotność.

‘Bengali®’, źródło: www.roze-slaro.pl

‘Carcassonne®’ Castle, róża rabatowa, należąca do serii róż Castle. Kwitnie obficie przez cały sezon, kwiaty o odcieniu jasnej moreli, które pięknie prezentują się na tle zdrowych, mocno zielonych liści. Ta odmiana radzi sobie zarówno w słońcu, jak i półcieniu. Warto wspomnieć, że jest to róża licencjonowana, wprowadzona na rynek w 2003r. przez firmę Poulsen Roser A/S.

‘Carcassonne®’, źródło: www.roze-slaro.pl

‘Gebrüder Grimm®’ róża rabatowa, dorasta do 70 cm wysokości, o pomarańczowych, półpełnych kwiatach, które doskonale prezentują się na tle błyszczących, ciemnozielonych liści. Krzew kwitnie cały sezon, aż do późnej jesieni. Odmiana licencjonowana, wprowadzona na rynek w 2002 roku przez firmę Kordes Rosen.

‘Gebrüder Grimm®’ , źródło: www.roze-slaro.pl

‘Hansestadt Rostock®’ róża rabatowa, która osiąga wysokość 80 cm, o morelowych kwiatach, które zmieniają intensywność koloru w trakcie sezonu. Będzie dobrze rosła zarówno w miejscach słonecznych, jak i w półcieniu. Jest to odmiana licencjonowana, wprowadzona na rynek w 2010 roku przez firmę Rosen Tantau. Bardzo zdrowa i odporna na warunki pogodowe.

‘Hansestadt Rostock®’, źródło: www.roze-slaro.pl

‘Jubilee du Prince de Monaco®’, unikatowy kolor tej odmiany przyciąga wzrok. Czerwono-różowo-białe kwiaty nie boją się mocnego deszczu, ani mocnego słońca. Odporna na choroby. Róża licencjonowana, wprowadzona na rynek przez firmę Meilland w 2000 roku.

‘Jubilee du Prince de Monaco®’, źródło: www.roze-slaro.pl

‘Kordes Jubilee®’, róża wielkokwiatowa, która posiada piękne, pełne, ogromne kwiaty o średnicy 12cm. Róża podczas kwitnienia oraz przekwitania zmienia kolory, poprzez żółć, róż, biel oraz złoto. Róża jubileuszowa, ponieważ powstała na 125 rocznicę firmy Kordes (2012r.).

‘Kordes Jubilee®’, źródło: www.roze-slaro.pl

Szkółka SŁARO Najpiękniejsze Róże poleca inne odmiany róż, które również nadają się do pojemników: ‘Leonardo da Vinci’, ‘Magic Rokoko’, ‘Mary Ann’, ‘Oh Happy Day’, ‘Pastella’, ‘Rhapsodyin Blue’, ‘Lady Kutno’ syn. ‘Schöne vom See’, ‘Ślicznotka z Koblencji’

Szczegóły na stronie Słaro Najpiękniejsze Róże

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter