Wiosna Poszukiwana!

W niedzielę 26 marca 2023r., o godzinie 12 i 14, zwiedzający Arboretum Kórnickie będą mieli możliwość wzięcia udziału w spacerze z pracownikiem ogrodu, który opowie o historii ogrodu, najwcześniej kwitnących roślinach oraz o innych ciekawostkach dendrologicznych. Podczas spaceru uczestnicy dowiedzą się o wiosennych pracach w ogrodzie i zobaczą jak przycinać hortensje. Udział jest bezpłatny, obowiązuje tylko bilet lub karta wstępu. Nie ma konieczności wcześniejszego zgłaszania udziału.

Arboretum Kórnik, śnieżyca wiosenna (Leucojum vernum)

Imprezy majowe

1 – 3 maja 2023

Umajone Arboretum

Jak co roku Arboretum w Kórniku zaprasza na majówkę! Od połowy kwietnia do początku maja można tam podziwiać kwitnące magnolie różnych gatunków i odmian oraz wiele innych ciekawych roślin z różnych części świata. W dniach 1-3 maja, o godzinie 12 i 14, zwiedzający będą mieli możliwość wzięcia udziału w spacerze z pracownikiem ogrodu, który opowie o historii ogrodu, uprawie i pielęgnacji magnolii oraz o innych ciekawostkach dendrologicznych kórnickiego ogrodu.

kwitnące kórnickie magnolie fot. Ewa Jarmulak

13-14.05.2023

Kiedy znów zakwitną białe bzy

Te dni poświęcone są lilakom, popularnie zwanym bzami. W Kórnickim Arboretum znajduje się największa ich kolekcja w Polsce! Zobaczymy je w tzw. Nowym Arboretum – części ogrodu, która udostępniana jest do zwiedzania tylko w wybrane weekendy maja, a przez pozostałą część roku pozostaje zamknięta dla zwiedzających. W dniach 13-14 maja o godzinie 12 i 14 zwiedzający będą mieli możliwość wzięcia udziału w spacerze z pracownikiem ogrodu, który opowie o historii ogrodu, uprawie i pielęgnacji lilaków oraz o innych ciekawostkach dendrologicznych kórnickiego ogrodu.

Arboretum Kórnik, kwitnące lilaki

20-21. 05 i 27-28.05.2023

Dni azalii i różaneczników w Arboretum Kórnickim

Pełnia kwitnienia różaneczników i azalii trwa zazwyczaj dwa tygodnie, w drugiej połowie maja. Jest więc sporo czasu żeby przyjechać i nacieszyć się ich pięknem. W dwa ostatnie weekendy maja organizowane jest ich święto. Jest wówczas czynne tzw. Nowe Arboretum – część ogrodu, która udostępniana jest do zwiedzania tylko w wybrane weekendy maja, a przez pozostałą część roku pozostaje zamknięta dla zwiedzających. Ponadto o godzinie 12 i 14 zwiedzający będą mieli możliwość wzięcia udziału w spacerze z pracownikiem ogrodu, który opowie o historii ogrodu, uprawie i pielęgnacji różaneczników.

kwitnące kórnickie różaneczniki
Arboretum w Kórniku różaneczniki i azalie

O wydarzeniach w Arboretum – czytaj Więcej

Opis ogrodu – TUTAJ

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter