Róże do pojemników – poleca Roza-Sobieszek

Szkółka Roza-Sobieszek, która produkcją i sprzedażą róż zajmuje się od 1991., w oparciu o wieloletnie doświadczenie proponuje kilka odmian róż licencjonowanych ze swojej oferty, które śmiało można posadzić w donicach. Część potrzebuje nieco większych donic, ale przycinając krzewy każdego roku uzyskamy efekt kwitnących małych drzew, obsypanych wręcz kwiatami.

‘Pastella®’, wyjątkowa odmiana róży rabatowej z serii róż nostalgicznych. Jej kwiaty o pastelowym, kremowym kolorze są cudownie podkreślane przez jasno-zielone, błyszczące liście. Zapach tych róż jest umiarkowany, korzenny, a swoim wyglądem przypominają “stare róże”. Sam krzew rośnie bardzo szybko oraz obficie i długo kwitnie. Dodatkowo odmiana ta jest bardzo odporna na choroby i niskie temperatury. Warto dodać, iż jest ona laureatką wielu prestiżowych nagród.

‘Pastella®’, źródło: https://roza-sobieszek.pl/sklep/

‘Artemis®’ rabatowa odmiana róży o pięknych, kulistych, biało-kremowych kwiatach. Wyjątkowy wygląd i barwę tych kwiatów podkreślają ciemno-zielone, błyszczące, gęsto rosnące liście. Krzew bardzo odporny na choroby oraz niskie temperatury.

‘Artemis®’, źródło: https://roza-sobieszek.pl/sklep/

‘Hyde Hall®’ – róża parkowa Davida Austina do dużych pojemników, o różowych kwiatach średniej wielkości, lekko pachnących. Dorasta do ok. 150 cm wysokości, kwitnie bardzo obficie. Liście są cienkie i spiczaste, podobne do liści dzikiej róży.  Ma dużą odporność na choroby i wytrzymałość na mróz.

‘Hyde Hall®’, źródło: https://roza-sobieszek.pl/sklep/

‘Lady Of Shalott®’ – róża Davida Austina do dużych pojemników, której ciepło-pomarańczowe  kwiaty o herbacianym zapachu, wyśmienicie wyglądają na tle średnio zielonych liści. Sam krzew odznacza się doskonałą zdrowotnością, świetnym wzrostem oraz bardzo dobrze znosi niskie temperatury.

‘Lady Of Shalott®’, źródło: https://roza-sobieszek.pl/sklep/

‘Desdemona®’ – róża parkowa Davida Austina do dużych pojemników, dorastająca do 1 m, której delikatnie wyglądające, pełne białe kwiaty kryją w sobie niewyobrażalnie intensywny i przyjemny zapach. Kwitnie od czerwca do października. Odporna na choroby, zdrowa, lubi słoneczne stanowisko.

‘Desdemona®’, źródło: https://roza-sobieszek.pl/sklep/

Tekst i zdjęcia Roza-Sobieszek

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter