Jakie róże na balkon i taras? Radzi RosaĆwik

Odmiany róż odpowiednie do donic

‘Moin Moin’®

Róża rabatowa, osiągająca wysokość do 70 cm, a szerokość ok. 50 cm. Kwiaty drobne, mocno wypełnione,  w kolorze słodkiego różu, które nie poddają się kaprysom pogody i zachowują swoją intensywną barwę. Róża kwitnie bardzo obficie przez cały sezon, aż do listopada. Pędy przewieszają się, a roślina charakteryzuje się bardzo zdrowymi liśćmi.

róża ‘Moin Moin’®, źródło: RosaĆwik

‘Gärtnerfreude’®

Synonim Toscana®, róża okrywowa, niewysoki krzew osiągający wzrost do 50 cm. Kwiaty ma drobne, mocno wypełnione,  kwitnące nieprzerwanie, w kolorze malinowo-czerwonym, które nie tracą swojej pięknej barwy nawet w silnym słońcu i podczas największych upałów. Są bardzo odporne na deszcz.

róża ‘Gärtnerfreude’®, źródło: RosaĆwik
odmiana pienna (sztamowa) róży ‘Gärtnerfreude’®

‘Baby Schnewittchen’®

W ofercie pod polską nazwą ‘Królewna Śnieżka’. To róża rabatowa o wysokości do 70 cm, która kwitnie przez cały sezon obficie i pokrywa się śnieżnobiałymi kwiatami o średnicy do 6 cm. Róża bardzo odporna na upały.

róża ‘Baby Schnewittchen’®, źródło RosaĆwik
róża ‘Baby Schnewittchen’®, źródło RosaĆwik

‘Cubana’®

Mała róża krzaczasta, dorasta do 60 cm wysokości. Zachwyca ciągłością kwitnienia i obfitością. Odmiana bardzo odporna na upały. Każdy kwiat jest inny, gdyż barwa waha się od morelowego przez róż, żółty do białego. Doskonale prezentują się na tle ciemnozielonych, błyszczących liści.

róża ‘Cubana’®, źródło: RosaĆwik

‘Fortuna’®

Mały krzew, który dorasta do 50 cm wysokości, o drobnych różowych kwiatach, które ciągle pojawiają się ciągle nowe. Krzew pokryty mnóstwem drobnych kwiatów przez cały sezon. Odporna na trudne warunki i na choroby.

róża ‘Fortuna’®, źródło: RosaĆwik

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter