“Opowieść o Różach” wydana w Szwecji

okładka książki “Opowieść o Różach” wydana w Szwecji

„Opowieść o Różach” Iwony i Łukasza Rojewskich – książeczka dla najmłodszych dzieci, została przetłumaczona na język szwedzki i wydana w  2023r. przez Szwedzkie Towarzystwo Różane, które doceniło jej wartości edukacyjne dla najmłodszych dzieci. “En berättelse om rosor” – to tytuł książki w języku szwedzkim.

Książeczka „Opowieść o Różach” odkrywa dobrodziejstwa i różnorodność świata róż. Uczy biologii, zwraca uwagę na wielość zastosowań w ogrodzie i w domu. Treść daje możliwość nauki o budowie kwiatu, procesie zapylenia, formowania owocu i wydania nasiona. Książeczka skierowana jest dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Zawarte teksty przygotowane zostały w ten sposób by mogły posłużyć do samodzielnej nauki czytania, są zarówno w języku polskim jak i angielskim. Na końcu książeczki, dodatkowo zamieszczony został słownik utrwalający kluczowe wyrazy.

Po raz pierwszy książka została wydana przez Polskie Towarzystwo Różane w  2019r., przy finansowym wsparciu Prezydenta Miasta Kutno, a jej promocję zorganizowaliśmy razem z Kutnowskim Domem Kultury.

grudzień 2019, Kutno, promocja książki wśród najmłodszych czytelników

Ze względu na doskonałe przyjęcie książeczki przez dzieci zrobiliśmy dodruk tej pozycji.

Obecnie „Opowieść o Różach” jest do kupienia TUTAJ

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter