Angie – róża rabatowa

Prawie doskonała. A dlaczego tylko „prawie”? Ponieważ mogłaby kwitnąć 3 – 4 razy w sezonie, a kwitnie „tylko” dwa. I tak, kiedy mogłoby się rozpocząć jej trzecie kwitnienie, to akurat nastają chłodne jesienne dni. Ale to nie jest wina róży, tylko naszego klimatu. Po prostu mamy zbyt krótkie lato, żeby ‘Angie’ pokazała maksimum swoich możliwości.

Rekompensatą za to jest okres, w którym kwiaty zdobią ten krzew. Są wyjątkowo trwałe i odporne na deszcz oraz upały. Trzy tygodnie na pędach to minimum, jakie obserwujemy. Kwitnie wyjątkowo obficie. Kwiaty duże, w typie kwiatów mieszańców herbatnich, bardzo mocno pachnące cytrusami, miodem i czarną herbatą, zmieniają odcień podczas kwitnienia. Krzew dorasta u nas do około 70 cm wysokości. Jest całkowicie mrozoodporny. Przeżyje bez uszkodzeń nawet -20 st.C bez okrycia.

Liście to dzieło natury. Niezbyt duże, ale liczne, ciemnozielone, twarde i mocno błyszczące. Są ozdobą samą w sobie. Nie chorują na czarną plamistość i nie wymagają żadnych oprysków. Róża idealna na klomby i rabaty mieszane ale również monotematyczne. Kolor kwiatów doskonale komponuje się z ciemną zielenią liści.

Hodowca Georges Delbard, 2003, Francja.
Polecamy! Bywa dostępna w polskich szkółkach różanych – sprawdź

czytaj więcej FB

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter