Sekatory firmy Felco

Fima FELCO® reklamuje się sloganem „ Szwajcarska precyzja stworzona by trwać”, który oddaje filozofię twórców wytwarzanych przez firmę produktów. FELCO® oferuje innowacyjne i trwałe rozwiązania do przycinania i cięcia, zwłaszcza dla profesjonalistów, ale nie zapomina o użytkownikach prywatnych. Ikoną marki od 1948 r. jest sekator Felco 2, z czerwoną rączką, która jest znakiem rozpoznawczym marki. Pokochały go miliony ogrodników ze względu na łatwość cięcia i mniejszy wysiłek jaki trzeba wkładać w nacisk na przycinane części roślin. Jest idealnie dopasowany do dłoni, ostrza wykonane są z wysokiej jakości hartowanej stali i mają specjalne rowki na soki ciętych roślin, aby zwiększyć komfort pracy. Można zakupić ostrzałki do sekatorów i środki konserwacji Felco, które powodują, że sekatory ciągle są w doskonałej sprawności. Rączki sekatorów są wykonane z aluminium, dlatego są lekkie.
Każdą najmniejszą część sekatora można dokupić i wymienić – firma zapewnia szybki serwis dzięki rozległej sieci dystrybucyjnej.

Sekatory tradycyjne

Felco 2
Wysokowydajne narzędzie, legendarny ponadczasowy design od 1948 roku, ostrze kowadełka przynitowane do aluminiowego uchwytu dla maksymalnego wsparcia i stabilności, precyzyjnie kute aluminiowe uchwyty z dożywotnią gwarancją. Model uniwersalny.
Felco 4
Standardowe narzędzie z aluminiowymi uchwytami, kowadełko przynitowane do aluminiowego uchwytu dla maksymalnego wsparcia i stabilności. Bez amortyzatora i mikrometrycznego systemu regulacji. Użytkownikom zaleca się unikanie intensywnej pracy na twardych lub grubych gałęziach.
Felco 5
Podstawowe narzędzie do okazjonalnego przycinania, stalowe uchwyty, dopasowane do dużej dłoni.
Felco 11
Wysokowydajne narzędzie, inspirowane FELCO 2, precyzyjna cienka głowica tnąca, mocowane na śrubę kowadełko.
Felco 31
Model kowadełka, ostrze obustronnie ostrzone (łatwiejsze penetrowanie), mniejszy wysiłek przy cięciu twardego, suchego lub martwego drewna, może być używany prawą lub lewą ręką. Nie ma wpływu na soczyste drewno.
Felco 32
Taka sama jak poprzednia plus zakrzywiona (efekt pull & slice), precyzyjna głowica tnąca.

Nożyce do zbierania i przycinania

Felco 300

Nożyce do zbierania i przycinania FELCO 300 łączą w sobie podstawowe właściwości specjalistycznego narzędzia do cięcia i elastyczność umożliwiającą wykonywanie niezliczonych drobnych prac związanych z przycinaniem. Zakrzywiona głowica tnąca ze stali nierdzewnej pozwala dotrzeć do każdego miejsca, dzięki czemu możesz za każdym razem ciąć dokładnie tam, gdzie chcesz. Idealne do przycinania niewielkich gałązek oraz zbierania kwiatów i owoców. Docenisz ich wygodę i łatwość obsługi niezależnie od wielkość.

Felco 310

Jeden rzut oka na smukłą głowicę tnącą pozwala oczekiwać wiele od chirurgicznej precyzji nożyc do zbierania i przycinania FELCO 310. Te nożyce zmienią Twoje spojrzenie na problem trudno dostępnych miejsc, umożliwiając cięcie niewielkich gałązek, i są idealne do minimalizowania strat przy zbieraniu kwiatów i owoców. Zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii uchwyty zapewniają nieograniczoną łatwość manewrowania podczas przycinania zarówno małym, jak i dużym dłoniom.

Tnij i przytrzymaj

Felco 4C&H

Wszystkie osoby zajmujące się zbieraniem kwiatów znają ten problem. Dokonujesz wyboru, przecinasz pęd, a potem wspaniały kwiat spada na ziemię. Narzędzie do przycinania FELCO 4C&H jest przeznaczone specjalnie do tego, aby przycinać i zbierać kwiaty bez ich upuszczania i uszkadzania. Wykorzystuje parę szczęk z tworzywa sztucznego, przymocowanych do ostrza i przeciwostrza, do przytrzymywania pędu podczas cięcia. Dzięki temu zapobiega upuszczaniu i uszkadzaniu kwiatów, sprawiając, że zbieranie i cięcie kwiatów staje się o wiele przyjemniejsze.

Felco 100

Ponieważ FELCO oferuje narzędzie do każdego zadania, sekator do zbierania FELCO 100 jest pomysłowym rozwinięciem koncepcji popularnego sekatora FELCO 11 w odpowiedzi na problem znany każdej osobie zajmującej się zbieraniem kwiatów. Ile razy zdarzyło się, że wybrany kwiat obcięty z precyzją, z której znane są narzędzia FELCO, wyślizgnął Ci się z ręki i upadł na ziemię? Konstrukcja sekatora FELCO 100 obejmuje dwie płaskie szczęki przymocowane do ostrza i przeciwostrza. Ta efektywna innowacja przytrzymuje pęd kwiatowy, zapobiegając uszkodzeniu kwiatu.

Więcej czytaj na stronie producenta – Tutaj

tekst i zdjęcia FELCO

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter