Biesiada PTR 2022

Od 2021 r. odbywają się Biesiady grillowe PTR mające służyć integracji członków Stowarzyszenia, osobistemu poznaniu się, a przede wszystkim dobrej zabawie. Miejsce takiej imprezy zawsze jest związane z programem zaplanowanych wydarzeń, w których uczestniczy PTR. W tym roku takim miejscem był Wiewiórczyn koło Łasku. Tam spotkała się nasza grupa w przeddzień inauguracji działalności sekcji Zapachowej „Nosy” w Afloparku w Pabianicach, gdzie PTR wraz z Kutnowskim Domem Kultury zorganizowało Stoisko Zapachowe oraz Konkursu o Złotą Różę z Łasku, gdzie oceną zgłoszonych róż, zarówno w konkursie profesjonalnym jak i amatorskim, zajmowało się jury PTR.

uczestnicy Biesiady PTR 2022r.

Członkowie PTR przyjechali do Wiewiórczyna wieczorem 1 lipca 2022 z różnych stron Polski. Była okazja do spotkania, dyskusji i wspólnego biesiadowania w otoczeniu zieleni, która dostarczyła nieco oddechu po upalnym dniu, kiedy termometry pokazywały nawet +42 st. C.

miejsce Biesiady PTR – chata grillowa hotelu “Dzikie Wino”
humory dopisywały

Oprócz zabawy, były też obowiązki. Łukasz Rojewski odpowiedzialny za nową sekcję zapachową “Nosy” pojechał w nocy na różane pola ściąć odmiany, które w sobotę miały być zaprezentowane, jako przykłady różnorodności zapachów róż i stanąć do konkursu publiczności na najpiękniejszy zapach. Ubrał odpowiednie obuwie i przywiózł swój plon do konsultacji i poddał go ocenie fachowców.

członkowie jury PTR nieformalnie przy pracy: Anna Szpakowska wącha róże, a Justyna Gryz stojąca obok (tyłem) zaraz zrobi to samo. Bożena Matysiak i Łukasz Rojewski przyglądają się z zaciekawieniem.
róże ścinane w nocy lub wcześnie rano najpiękniej i najmocniej pachną

Zagościli na naszej Biesiadzie także członkowie Rodziny Sobieszek, którzy zgłaszali dużo róż na Konkurs Różany w Łasku, a poza tym przygotowywali stoisko różane na kiermasz podczas 8.Festiwalu Róż w Łasku. Konkurencja jednak nie śpi, gdyż w konkursie uczestniczyły także róże Tadeusza Pałki.
Mateusz Sobieszek przygotowywał się do najważniejszego dnia w swojej hodowlanej historii, czyli chrztu pierwszej z wyhodowanych przez siebie róży o nazwie ‘Dama Łasku’.

Mateusz Sobieszek stoi obok biesiadników.
Kolejna Biesiada PTR odbędzie się podczas przyszłorocznej wycieczki do Lublina, Kazimierza nad Wisłą, Puław i w wiele innych ciekawych miejsc.

Zapraszamy i do zobaczenia!

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter