Festiwal Róż w Afloparku w Pabianicach

Już w najbliższy weekend 2-3 lipca 2022r., odbędzie się kolejne wydarzenie kwiatowe zainaugurowane w Afloparku – tym razem zapraszamy na Festiwal Róż. Będzie to weekend wypełniony pięknymi zapachami dziesiątek rozkwitających róż, ale nie tylko bowiem już w niedzielę odbędzie się również otwarcie Afloparkowego ogrodu ziołowego!

Festiwal Róż zaplanowany została na sobotę oraz niedzielę (2-3.07) w godz. 10:00-18:00.

Sobota – dzień pełen atrakcji związanych z różami

10:30 – inauguracja działalności Sekcji Zapachowej „Nosy” Polskiego Towarzystwa Różanego

Wydarzenie rozpocznie część oficjalna składająca się m.in. na krótkie wykłady wprowadzające do świata zapachu oraz węchu:
1. „Zapachy Szczęścia” – o nutach zapachowych róż opowie Łukasz Rojewski
2. „Trening Nosa – Kalendarz Początkującego Senseliera” – Łukasz Rojewski
3. „Biologia Zapachu” – dr hab. Bożena Matysiak

Po części teoretycznej zaprosimy gości do wspólnego treningu nosa na stanowisku zapachowym, testowania napojów poprawiających fantazję zapachową, a także spacer po ogrodzie, podczas którego uczestnicy z zawiązanymi oczami rozpoznawać będą poszczególne rodzaje róż – wyłącznie po zapachu.

W międzyczasie, dla wszystkich odwiedzających prowadzony będzie plebiscyt na najpiękniejszy zapach różany. Wszystkich serdecznie zachęcamy do uczestnictwa i oddawania głosu, bowiem na jednego szczęśliwca czekać będzie wyjątkowa niespodzianka!

Niedziela – dzień poświęcony aromatycznym ziołom

12:00 – oficjalne otwarcie ogrodu ziołowego

Główny ogrodnik Afloparku, Łukasz Tarapacz, zabierze Was tego dnia w podróż do krainy ziół – oprowadzi po ogrodzie, opowie o ciekawostkach związanych z rosnącymi w parku ziołami, a także zdradzi kilka słów nt. uprawy poszczególnych gatunków.

W trakcie trwania festiwalu dla wszystkich odwiedzających dostępny będzie również kiermasz roślin (sobota-niedziela).

Aflopark

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter