Sekcja Zapachowa”Nosy”

Wpływ zapachów na ludzki organizm jest coraz szerzej opisywany. Stymulacja zapachem wspomaga leczenie chorób psychosomatycznych oraz depresji. Wiemy, że zapachy cytrusowe sprzyjają koncentracji, a zapachy lukrecji i wanilii romantycznym nastrojom. Zapachy różane dają efekty antydepresyjne. Psychosomatyka zapachu jest młodą dziedziną nauki badającą funkcjonowanie tzw. pamięci podręcznej i korelacji nastrojów z gospodarką hormonalną człowieka.

Sekcja Zapachowa “Nosy” nie będzie wyłącznie śledzić najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie. Poprzez doświadczenie i spostrzeżenia, mamy nadzieję sami odkrywać  zależności wynikające z kognitywnych zachowań będących częścią naszej ewolucji. By lepiej rozumieć mechanizmy pamięci chemicznej oraz funkcjonowania mózgu, mamy nadzieją zapraszać na spotkania specjalistów w dziedzinie.
Będziemy trenować nasze nosy by móc rozpoznawać więcej zapachów otaczającego nas świata. W przyszłości, być może sami będziemy je komponować. Ci z nas, którzy poczują potrzebę praktycznego zastosowania wiedzy, będą mogli wyrabiać: kremy, świece, mydła czy własne perfumy i olejki. 
Stworzymy kalendarz roślin wybitnie pachnących. Dzięki czemu rozpoczynający sezon fiołek wonny, później lipa czy soczyście pachnący bluszcz, nie umkną naszej uwadze. Zapisując się do Sekcji „Nosy” musisz być ciekaw zapachów otaczającego świata. Również przyrody nieożywionej. 
Sekcja Zapachowa „Nosy” jest platformą do wymiany własnych doświadczeń. Razem będziemy się inspirować oraz odkrywać nowe. Wierzę, że dzięki zwiększeniu wrażliwości na zapachy, będziemy żyć ciekawiej. Może i lepiej. Brzmi jak sekta, jednak wciąż sekcja. Osiąganie indywidualnych celów i rozwój personalny jest równie ważny jak rutynowy trening pamięci węchowej. 
Jeśli chcesz korzystać z informacji, które sekcja wypracuje, to nie jest miejsce dla ciebie. Do sekcji zapraszamy wyłącznie “wąchających”. Przewidujemy dwa spotkania w ciągu roku, oraz spotkania online w sezonie jesienno-zimowym.
Do sekcji można należeć czasowo, nie będąc członkiem PTR

Jak zapisać się do Sekcji Zapachowej Nosy?
Zanim się zdecydujesz przeczytaj regulamin sekcji zapachowej – TUTAJ

Możesz wypełnić i podpisać kwestionariusz – do pobrania TUTAJ, a następnie wysłać skan na adres:

Osoba odpowiedzialna za organizację Sekcji Nosy: Łukasz Rojewski

Serdecznie zapraszam wszystkich kandydatów
Łukasz Rojewski

Łukasz Rojewski

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter