Jesienne sadzenie róż – Rosarium zaprasza na pokaz

Szkółka Rosarium z Radlińca zaprasza w dniu 5 listopada 2021 r. o godz.13 na pokaz jesiennego sadzenia róż z gołym korzeniem oraz jesiennej ich pielęgnacji, który odbędzie się w ramach Areny Krajobrazu na Targach Gardenia 2021. Podczas Areny Krajobrazu w 2019 r. Szkółka Rosarium zaprezentowała pokaz cięcia róż, który cieszył się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Krzysztof Chodun i Ewa Tretiakov ze szkółki Rosarium oraz Ewa Jarmulak ze sklepu internetowego Rozarium – wszyscy są członkami PTR. Pokaz cięcia róż w ramach Areny Krajobrazu na Targach Gardenia 2019, fot. Fundacja Fruktal

Zawsze aktualny program Areny Krajobrazu TUTAJ

Szkółka ROSARIUM założona przez Adama i Janinę Chodunów, zajmuje się produkcją krzewów róż od 1980 roku. Uprawa róż to nie tylko profesja właścicieli, to także ich wielka pasja i miłość, a wiedza i wieloletnie doświadczenie przekładają się na wysoką jakość sprzedawanych krzewów. W ofercie Rosarium znaleźć można odmiany licencjonowane firm i hodowców takich jak W.Kordes’ Söhne, Rosen Tantau, David Austin, Lens, Meilland, Weeks i Vissers. Szkółka oferuje także największą w Polsce kolekcję róż historycznych, wytrzymałe i pełne wigoru odmiany naturalne, odmiany kanadyjskie oraz poszukiwane przez klientów róże o płatkach i owocach nadających się na przetwory.

W ofercie Rosarium pojawiły się również odmiany polskiego hodowcy Łukasza Rojewskiego, odnoszącego coraz większe sukcesy na międzynarodowych wystawach. Szkółka rozpoczęła rozmnażanie najciekawszych odmian hodowcy i w najbliższych sezonach będą one wprowadzane do sprzedaży.

Rozmowa z Janiną Chodun i Ewą Tretiakov –TUTAJ

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter