Arena Krajobrazu na Targach Gardenia 2021

W dniach 4-5 listopada odbędzie się druga edycja Areny Krajobrazu, imprezy organizowanej przez Fundację Fruktal podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich GARDENIA 2021. Jednym z Partnerów tego wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Różane. Głównym celem ARENY KRAJOBRAZU jest wzajemna wymiana doświadczeń pomiędzy różnymi grupami zawodowymi. To najlepsza, zdaniem organizatorów, formuła pozwalająca na inspirację i dostarczenie wartościowej wiedzy opartej o praktykę. Cel ten został osiągnięty podczas premierowej edycji – wykłady, warsztaty i kilkanaście godzin praktycznych pokazów cięcia i pielęgnacji drzew i krzewów na trzech tematycznych scenach.

Program

I dzień – Dzień Architekta Krajobrazu

Zaplanowano 9 prezentacji gości specjalnych z Europy i Polski. Wśród gości zagranicznych wystąpią Taina Suonio- Finlandia, Anca Panait – Wielka Brytania / Rumunia,  Bernd Franzen, – Niemcy, Hexian Jin – Chiny. W gronie wykładowców są też polscy doświadczeni architekci krajobrazu i ogrodnicy: Marta Góra, Zuzanna Bartmann, Alicja Maj, Joanna Rayss, Hanna Michalak oraz grono studentów Politechniki Poznańskiej, którzy przedstawią efekty swojej twórczej pracy powstałej w ramach zajęć prowadzonych na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej oraz w ramach projektu pod nazwą „SPRING CORNER” realizowanego  przez Arenę Krajobrazu, a skierowanego do młodych adeptów architektury krajobrazu.

II dzień – metody cięcia i pielęgnacji drzew i krzewów

Jak w poprzedniej edycji nie zabraknie praktycznych warsztatów cięcia i pielęgnacji drzew i krzewów. Drugiego dnia w 6 blokach tematycznych Jan Maruniewicz, doświadczony ogrodnik, zaprezentuje szereg praktycznych metod cięcia i pielęgnacji drzew i krzewów. Swym doświadczeniem podzielą się także Janina Chodun i Ewa Tretiakov ze szkółki róż ROSARIUM, należącej do PTR – przedstawią praktyczne sposoby sadzenia i pielęgnacji róż jesienią. Artur Maj, właściciel szkółki DAGLEZJA, zapozna gości Areny Krajobrazu z tajnikami pielęgnacji i cięcia traw.

W poprzedniej i nadchodzącej edycji organizatorzy postawili sobie za cel zgromadzenie w jednym miejscu przede wszystkim praktyków. Zaproszenie do pawilonu Areny Krajobrazu tych, którzy posiadają najcenniejszy kapitał, praktykę i doświadczenie. Format Areny, który swym kształtem przypomina nieco college, gdzie w przerwie między zajęciami spotykają się adepci różnych profesji i inspirują się wzajemnie, jest wypadkową doświadczeń organizatorów tego wydarzenia.”

Tomek Ciesielski
Organizator Areny Krajobrazu
Fundacja FRACTAL

szczegóły Programu Areny Krajobrazu 2021 – Tutaj

Wszyscy zainteresowani tematyką ogrodniczą są zaproszeni do Poznania w dniach 4-6 listopada 2021 r. na Targi GARDENIA, żeby poznać trendy ogrodnicze, zobaczyć nowości topowych producentów. Na przestrzeni trzech pawilonów swoje stoiska zaprezentują szkółki drzew i krzewów ozdobnych, roślin ogrodowych i doniczkowych, producenci posiadający w ofercie szklarnie, podłoża, donice i materiał pomocniczy w uprawach, a także nasiona i cebule kwiatowe, chemię ogrodową, nawadnianie, narzędzia czy maszyny ogrodnicze i komunalne.

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter