Panel Różany – Kutno 2o21

Polskie Towarzystwo Różane zorganizowało Panel Różany podczas 47. Święta Róży, który zastąpił tradycyjną Konferencję Różaną i odbywał się w studio plenerowym urządzonym przed KDK, a nie w pomieszczeniu zamkniętym, jak było do tej pory. Dzięki swej otwartej formule mogło w nim uczestniczyć więcej osób, które były zainteresowane wykładami prelegentów oraz obrazami ilustrującymi wykłady, wyświetlanymi we wnętrzu specjalnego namiotu.

Panel Różany rozpoczęła prof. Bożena Matysiak, Prezes Polskiego Towarzystwa Różanego, która opowiedziała o pięknie róży. Temat wykładu „RÓŻA – PIĘKNO W RÓŻNORODNOŚCI” był bogato ilustrowany pachnącymi odmianami róż.

Następny prelegent Łukasz Rojewski, polski hodowca róż, członek PTR wygłosił wykład „RÓŻA – HISTORIA SZALEŃSTWA”. Opowiedział o historii róży oraz o swoim zainteresowaniu królową kwiatów.

Łukasz Tarapacz, Główny Ogrodnik AFLOPARK- PABIANICE opowiedział o powstaniu nowego miejsca na różanej mapie Polski – Parku „AFLOPARK”. Dodatkowo licznymi zdjęciami zobrazował projekt, główne rabaty, kompozycję całości, zaś właściciel ogrodu Pan Andrzej Furman, osobiście zachęcał słuchaczy do odwiedzenia tego ciekawego ogrodu.

Mateusz Sobieszek, przedstawiciel najmłodszego pokolenia Szkółki RÓŻE SOBIESZEK z  Łasku wygłosił wykład „HODOWLA RÓŻ”, gdzie w prosty i przystępny sposób wyjaśnił na czym to polega i co trzeba zrobić, aby powstała nowa róża.

Na koniec miał miejsce MISTRZOWSKI POKAZ FLORYSTYCZNY – Małgorzaty Szwagiel, która ułożyła piękny bukiet opowiadając jakie czynności należy wykonać, aby powstało florystyczne dzieło. Na koniec, zainteresowana publiczność już nie wytrzymała  i wstała z miejsc, otoczyła Mistrzynię Florystów, chcąc być bliżej i zapamiętać wszystko co mówi pani Małgorzata.

Panel Różany zakończył się wręczeniem nagród przyznanych w Ogólnopolskim Profesjonalnym Konkursie Różanym o Złotą Różę w Kutnie, ale o tym jest osobna relacja.

Imprezą towarzyszącą był Kiermasz Różany, gdzie szkółki należące do PTR oferowały wybrane sadzonki róż.

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter