47.Święto Róży w Kutnie – otwarcie

W piątek, 3 września 2021 r. miał miejsce niezwykły wieczór – uroczyste otwarcie 47.Święta Róży w Kutnie. To moment, na który miasto czekało przez cały rok. Wydarzenie odbyło się na Placu Wolności, który powstał specjalnie do tego typu wydarzeń i spisał się znakomicie. Plac Wolności przemienił się w arenę spektakularnego wydarzenia.

47. Święto Róży ogłosili za otwarte – tegoroczna Królowa Róż Kaja Górska oraz Prezydent Miasta Kutna Zbigniew Burzyński.

Otulone kwiatami… pokaz kwiatowych kreacji zaprojektowanych przez Małgorzatę Szwagiel. Uhonorowana tytułem Florysty Roku 2020 autorka, otuliła kwiatami kilkanaście kobiet, w tym także byłe Królowe Róż. Kreacje były połączeniem wyrafinowanego stroju i aranżacji roślinnej, niecodziennego makijażu i specjalnie zaprojektowanych fryzur. Emocji dodawały niezwykłe efekty pirotechniczne i muzyka rozbrzmiewająca wokół.

Królowa Róż 2021 r.

Pokaz florystycznych kreacji wzbudził entuzjazm publiczności, która była zachwycona modelkami.

Praca florystów została doceniona i otrzymali oni podziękowania od władz miasta, a także wielkie brawa publiczności.

fot. Adam Pietrusiak, KDK

W tym samym czasie, kiedy trwał pokaz kwietnych kreacji, rozpoczęła się Ogólnopolska Wystawa Róż profesjonalistów.

W nocy pracę rozpoczęło profesjonalne jury Polskiego Towarzystwa Różanego, które miało wyłonić zwycięskie róże.

Od rana w sobotę 4 września, ustawiały się kolejki chętnych do wejścia na wystawę. Frekwencja była znakomita.

Polskie Towarzystwo Różane miało także swoje stoisko zachęcając do korzystania ze strony internetowej ptrosa.pl oraz udzielając porad dla tych, którzy chcieli założyć własną rabatę różaną. Przedstawialiśmy również książeczkę dla najmłodszych opowiadającą o róży, budowie kwiatu, zapylaniu z ciekawymi rysunkami i fotografiami, w języku polskim i angielskim – połączenie przyjemności i nauki. Książeczkę “Opowieść o różach” można zakupić w naszym internetowym sklepie. Jej Wydawcą jest PTR, a Partnerem KDK.

Polskie Towarzystwo Różane zachęcało także osoby chcące działać na rzecz popularyzacji róż w Polsce, do zapisania do PTR – Dołącz do nas.

PTR

Fot. KDK, Adam Pietrusiak, Tomasz Ciesielski

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter