Kup róże do swojego ogrodu!

To główne hasło Kiermaszu Różanego, który towarzyszył Królewskiej Wystawie Kwiatów na Zamku Królewskim w Warszawie. Impreza odbyła się w dniach 12-13 czerwca 2021 r. Polskie Towarzystwo Różane było obecne i miało swoje stoisko, gdzie zachęcaliśmy do zakupu Rocznika „Róże” wydawanego przez PTR od 2017 r. oraz do przyłączenia się do naszego Stowarzyszenia, które skupia ludzi z całej Polski, a także osoby mieszkające na stałe poza Polską, którym bliska jest tematyka różana.

KOCHASZ RÓŻE – DOŁĄCZ DO NAS!

Oto nasze hasło. Można to zrobić łatwo poprzez formularz online na stronie PTR www.ptrosa.pl.

Czym grono osób działających w Stowarzyszeniu będzie większe, tym będziemy mieli więcej rąk do pracy i głów do wymyślania nowych aktywności – wszystko w jednym celu: popularyzowania kultury różanej w Polsce. Przy tym można poznać wielu ciekawych i niezwykłych ludzi, uczestniczyć w wyjątkowych uroczystościach i wycieczkach – to już wartości dodane.

Stoisko PTR – członkowie Polskiego Towarzystwa Różanego, w tym hodowca róży ‘Królowa Warszawy – Łukasz Rojewski (pierwszy z lewej), Prezes PTR Bożena Matysiak wraz z Matką Chrzestną róży, Mireille Steil (siedzą na ławce) – w oczekiwaniu na uroczystość chrztu.

Na Kiermaszu Różanym miało swoje stoisko Kutno – Miasto Róż, otoczone stoiskami szkółek należących do PTR.

Po ogrodach zamkowych przechadzała się Królowa Róż, wybrana podczas Święta Róży w Kutnie,  w 2019 r.  Była to już 10. Królowa Róż wybrana, aby godnie pełnić urząd podczas różanej uroczystości odbywającej się zawsze w pierwszy weekend września w Kutnie.

Podczas Festynu można było kupić dorodne róże przywiezione z tej okazji przez szkółki należące do Polskiego Towarzystwa Różanego. Każda z nich starała się wybrać najpiękniejsze okazy ze swoich kolekcji. Wizytujący Festyn goście byli oszołomieni pięknem i zapachem kwiatów. Kupowali chętnie róże do swoich ogrodów i na balkony, a także różane kosmetyki.

Ekipa szkółki Rosarium

Szkółka Tadeusza Pałki – Róże Pałka

Sklep internetowy ROZARIUM Ewy Jarmulak – tym razem z kosmetykami produkcji bułgarskiej – ze słynnej róży damasceńskiej z Doliny Kazanłyk. Obok stoiska, doniczki z różami austinkami, tym razem jako dekoracją – wszystkie do kupienia w internecie.

Rosa Sobieszek – jako jedyna miała w ofercie dla kupujących na kiermaszu doniczki z różami hodowli Łukasza Rojewskiego: ‘Iwona’, ‘Czesław Miłosz’, ‘Wspomnienie Lata’.

Rosa Ćwik – oprócz róż, szkółka promuje elegancką odzież do ogrodu dla pań – na zdjęciu widoczny piękny różany kapelusz i pas na narzędzia ogrodnicze, a do kompletu można zakupić piękne, skórzane rękawice.

Szkółka RÓŻA Bożena Zięba

W strefie sprzedaży można było nabyć także ciekawe byliny, rododendrony, akcesoria ogrodnicze.

Niestety deszcz, który rozpadał się późnym popołudniem w sobotę i padał co jakiś czas w niedzielę, pokrzyżował wszystkim plany. Impreza jednak była bardzo udana, a odwiedzającym Strefę Sprzedaży udało się wrócić do domu z donicami pięknie kwitnących róż, które będą przypominać o tym różanym wydarzeniu w stolicy Polski. ‘Królowa Warszawy’ jest jedna, ale miejmy nadzieję, że Zamek Królewski zachęcony sukcesem Królewskiej Wystawy Kwiatów, ponowi ja w przyszłym roku w podobnej formie.

Renata Krochmal, PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter