Wręczenie nagród PTR “Królewski Ogród Doskonałości”

Polskie Towarzystwo Różane pragnie wyróżnić te miejsca, które w sposób szczególny na przestrzeni wieków przyczyniły się do krzewienia i utrwalania polskiej kultury ogrodniczej. Nagroda „Królewski Ogród Doskonałości” ma na celu wskazywać, doniosłą rolę ogrodów historycznych jako narodowej spuścizny, które dzięki swojej historii umacniają grupową więź poprzez kul turę ogrodniczą.

Prestiż i rola Zamku Królewskiego w Warszawie, Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Łazienek Królewskich w Warszawie jest jednocześnie powszechna i osobista zarazem, co sprawia, że odwiedzając te miejsca czujemy się bliżej ojczyzny, a serca biją nam szybkiej i napawają się dumą.

W 2021 roku nagrodę „Królewski Ogród Doskonałości” otrzymują:
Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum, Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

W dniu 12 czerwca 2021 r. na Zamku Królewskim w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród Polskiego Towarzystwa Różanego. Nagrodę wręczała Prezes PTR Bożena Matysiak, Wiceprezes PTR Weronika Lenarczyk, Zbigniew Wdowiak, Wiceprezydent Kutna – Miasta Róż, członka wspierającego PTR.

Wręczenie nagrody dla Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum, Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej. Nagrodę odbiera Dyrektor – prof. dr hab. Wojciech Fałkowski.

Wręczenie nagrody dla Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Nagrodę odbiera Łukasz Przybylak Kierownik Działu Ogrodowego Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Wręczenie nagrody dla Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Nagrodę odbiera Beata Kańska – Kierownik Działu Ogrodów Muzeum.

Wszyscy nagrodzeni pozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia wraz z przedstawicielami Kutna – Miasta Róż oraz Polskiego Towarzystwa Różanego: Bożeną Matysiak, Weroniką Lenarczyk i Krzysztofem Chodunem.

Nagrodzeni przez PTR oraz Monika Drąg, Agnieszka Żukowska i Weronika Lenarczyk, które z całym zespołem przygotowały uroczystość i zadbały o podniosłą oprawę wydarzenia na Zamku Królewskim w Warszawie.

Statuetka została ufundowana przez członków wspierających Polskie Towarzystwo Różane – Kutno Miasto Róż i Kutnowski Dom Kultury.
Statuetkę wykonali artyści z pracowni szkła UNIKAT z Wrocławia.

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter