Królewski Ogród Światła w Wilanowie

Ogrody Królewskie Pałacu w Wilanowie zimą przekształcają się w ogrody, w których króluje światło. Bramę prowadzącą do ich wnętrza i rozświetlony napis : Ducite solicitae quam iucunda oblivia vitae czyli (łac.) Rozważcie miłe zapomnienie o życiu pełnym trosk – i, tak samo jak latem, zapowiada wizytę pełną niezwykłych doznań estetycznych i duchowych.

To ogród, gdzie róże kwitną również w zimie, a drzewa obsypane są wiosennym kwieciem. Oczywiście nią są to zwykłe róże, ponad 6 000 specjalnych oprawek w kształcie róż ułożonych w kwatery w letnim ogrodzie różanym wilanowskiego Pałacu. Czuwa nad nimi tak latem, jak i zimą posąg Wiktorii.

Róże to nie wszystko, bo w tym ogrodzie jest również wiele innych magicznych roślin… Wszystkie one będą tak nieziemsko kwitnąć jeszcze do 20 lutego 2020 roku.

Zachęcamy do spacerów przy dźwiękach muzyki oraz dodatkowej atrakcji – mappingu na ścianach elewacji frontowej Pałacu, gdzie można spotkać pierwszego właściciela Pałacu Króla Jana III Sobieskiego i jego ukochaną Marysienkę wraz z całym dworem.

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter