17. Festiwal Róż w Warszawskim Ogrodzie Botanicznym

W dniach 29 i 30 czerwca 2019r. odbyły się pokazy, wykłady i warsztaty poświęcone różom w ramach XVII Festiwal Róż, który miał miejsce w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego przy Alejach Ujazdowskich 4.

To dwudniowe święto adresowane jest do wszystkich zainteresowanych różami i ich uprawą. Główną atrakcją weekendowego festiwalu była wystawa najnowszych licencjonowanych odmian tych kwiatów.
Jedną z atrakcji dla odwiedzających Ogród w tych dniach było stoisko zapachowe Polskiego Towarzystwa Różanego, wykład o różach uprawianych bez ochrony chemicznej oraz spacer po ogrodowej kolekcji róż. Były też liczne warsztaty ogrodniczo-florystyczne dla dzieci i dorosłych. Między innymi warsztaty „Róże na balkonach i tarasach” prowadzone przez kuratorkę kolekcji róż OBUW  i jednocześnie członka PTR Dorotę Szubierajską, która dodatkowo w obydwa dni trwania Festiwalu zabierała chętnych na przechadzkę po kolekcji różanej Ogrodu. Róże burbońskie, damasceńskie, portlandzkie, piżmowe, mchowe, stulistne oraz Rosa gallica i Rosa alba, to grupa róż obecnie nazywana historycznymi, w większości kwitnących tylko raz w roku. Podczas spaceru po ogrodowej kolekcji róż można je było zobaczyć w pełni kwitnienia, w całej swej urodzie i zakochać się w nich!

Dodatkowo różani eksperci opowiadali jak pielęgnować te odmiany, by móc cieszyć się ich urodą w swoich ogrodach. Można było dowiedzieć się wszystkiego o hodowli róż, ich wymaganiach, pielęgnacji czy zimowaniu.

PTR

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter