wizyta członków PTR w ogrodzie Małgorzaty i Jerzego Kralka

31 maja 2018 udostępniliśmy nasz ogród w Wyględach członkom Polskiego Towarzystwa Różanego. Tegoroczny sezon zaczął się bardzo wcześnie, a każdy dzień potwierdza jego wyjątkowość. Dlatego dosłownie z dnia na dzień zdecydowaliśmy się otworzyć ogród dla gości. Umówionego dnia o g. 13 zjechało się z całej Polski 14 osób (w tym dwoje dzieci).

Termin spotkania okazał się idealny – doskonała pogoda sprzyjała podziwianiu królowej kwiatów, która raczyła nas swym majestatem w różnych odsłonach: raz jako poduchy róż okrywowych, innym razem jako wały kwitnących odmian historycznych czy wreszcie jako różane nawisy ramblerów – specjalności naszego ogrodu. W tym roku rosarium doczekało się nowych podpór, które stworzył Jerzy, a które w sposób doskonały podkreśliły piękno róż, a także same wspaniale zgrały się z całością, podkreślając naturalno-romantyczny nastrój ogrodu. Całości dopełniały byliny, kwitnące piwonie i irysy, a ogromne kępy liliowców tworzyły obramowanie rabat, dając nadzieję na późniejsze obfite kwitnienie.

Po przejściu całego ogrodu umęczeni upałem, ale radośni i pełni wrażeń ruszyliśmy na taras na mały poczęstunek. Każdy z gości przywiózł coś dobrego, tak że stół szybko zapełnił się różnymi smakołykami, a furorę w ten upalny dzień robił kompot truskawkowy i sok z jabłek.

Na tarasie rozgorzały ponowne dyskusje, wymiana poglądów i doświadczeń. Radości i dobrym emocjom nie było końca. Mam nadzieję, że to pierwsze spotkanie członków naszego Towarzystwa na gruncie prywatnym będzie początkiem wartościowych znajomości, sympatii, a być może przyjaźni.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.

Małgorzata Kralka

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter